sesednizkola

Co se vám líbí nejvíc na Praze?

Co se vám nejvíc líbí a co máte nejradši na Praze?

Nejvíc se mi líbí Praha 1 a Letná.

Odpovědi
led

Svitanie na Staromestskom námestí, keď prvé lúče prežiaria veže Týskeho chrámu a námestie ešte sníva v tichu a tme.
Výhľad na Nerudovej Malej strane na západ slnka, túlanie sa stredovekými uličkami, v Žižkove hľadanie priateľov Rýchle šípy, dialog so Žižkom na Vítkove, udivený pohľad sv.Václava na život v 21.storočí, …
Horúčosť a pach spálených plynov spojené s pohľadom na brucho rozviatých vlasov dotýkajúceho sa pristávajúceho lietadla na Ruzyni. Takýto pohľad na TU144 je nezabudnuteľný, hlavne preto, že nebol zámerný, ale náhodne prekvapivo v pravý čas na pravom mieste.
Je veľa, čo v Prahe sa oplatí vidieť, ale je aj veľa, čo radšej nevidieť.

Kepler

Pro mně je to jednoznačně Kampa s Čertovkou a Werichovou vilou. Wericha mám moc rád a nyní je k mému potěšení vila rekonstruována a je v něm zřízeno Muzeum Jana Wericha. Vlastně mám rád celou Malou stranu.

anonym

Na Praze miluji Karlův most je totiž nejkrásnější historická památka,dále Pražský hrad a HLAVNĚ Kampu tu zbožnuji! Kde ve světě mají tak luxusní historické památky jako MY,nikde!

ivzez

Kampa a Nový Svět.

Lurius

Miluju gotické stavby

Kryšpín

Že je z Prahy řízený kapitalismus v Česku