Elk

Co se událo v roce 1379 v Praze o velikonocích?

Doplňuji:
Katolický kněz procházející židovskou čtvrtí byl hrajícími si židovskými dětmi zasažen kamínky a snad zasáhli i monstranci, kterou nesl k umírajícímu. Hned zburcoval lidi a někteří židé byli uvězněni. Jelikož se to událo o velikonocích, považovali to knězi za židovskou provokaci vůči křesťanům a následující neděli vyzvali lid k útoku na židy. Rozvášněný dav se vrhnul na židovskou čtvrť, zapaloval domy a vraždil všechny, kteří chtěli domy opustit. Zachránilo se jen pár žen a dětí, které se následně raději nechali pokřtít, aby unikli dalším útokům. Této genocidě padlo za oběť na 3000 židů a těla musela být spalována na hranicích, aby nevznikla epidemie.
Stalo se to za vlády krále Václava 4, syna Karla 4.

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak Elku díky,
toho jsem se nikde nedopátrala ani jsem o tom nikdy neslyšela