Frogman

Co se učí v Americe ve školách?

Slyšel jsem, že v USA, nechci říct, že jsou hloupější, ale slyšel jsem, že máme lepší všeobecné znalosti než oni.
Na základce se toho prý moc neučí, spíš na té střední a vysoké. To, co my se učíme někde na druhém stupni základky, se oni učí na střední.
Zajímalo by mě, co se oni učí v angličtině, jakožto rodném jazyce. V češtině je přece jen asi více věcí, o kterých se dá učit, ale v angličtině mi to tak moc nepřijde, nevím.
Nevím, kolik z toho je pravda. Budu rád, když mě uvedete do obrazu.

Nejlepší odpověď
led

Viac sa špecializujú. Je pravda, že až tak do šírky, ako sa u nás učia všobecné predmety a hlavne dejepis a zemepis sa neučia. Ale zato poznajú názvy všetkých štátov USA a ich hlavné mestá.
Ale neohovárajme, v mnohých predmetoch sú od nás ďaleko vpredu. Napríklad v znalostiach o vlastnom štáte /o cudzích vedia zase ďaleko menej/, toto im musíme závidieť.

Další odpovědi
ivzez

Ani já bych nepoužila slovo hloupější, protože za menší objem
vědomostí nemůžou děti, nejde o nedostatek (žáků či studentů,
problém je ve školském systému, který nestaví na znalostech,
ale připravuje na „celoplošné testy“ (školy jsou hodnoceny a financovány
podle úspěšnosti v testech).

Podle mých informací se některé učivo, jež u nás znají
už žáci základních škol, učí v USA až na vysokých školách.

Líbí se mi více empatie ze strany učitelů i dětí,
to zase chybí v našich školách.

Ve srovnání s ČR a Evropou mi přijdou nedostatečné
zejména znalosti historie a zeměpisu, znalosti o USA
to podle mne nevyvažují (znalosti našich dětí o vlastní
zemi také nejsou zanedbatelné).

A že by bylo USA co závidět?
Nikomu není co závidět!!

___
K výuce angličtiny v USA se vyjádřit nedokážu. Neumím tak dobře, abych si k ní vyhledala informace, a navíc se nedá dost dobře porovnávat výuka rodného jazyka s výukou cizího jazyka.

ReHu

Můžeš tam jet na rok studovat a poznat to sám.
Jen se ti ten rok v ČR počítat nebude.

ivzez

K odpovědi ReHu:

Povinnou školní docházku lze plnit i v zahraničí na zahraničních školách.

Jestli se nemýlím, měly by naše školy rok studia v USA uznat, maximálně by bylo nutné složit z některých předmětů zkoušku (např. z češtiny a dalších předmětů, které žák/student na zahraniční škole neměl).

Povinná školní docházka na zahraniční škole (MŠMT):
http://www.msmt­.cz/vzdelavani/za­kladni-vzdelavani/plneni-povinne-skolni-dochazky-v-zahranici-zakladni