zzzzz

Co se tu změnilo v pravidlech?

Delší dobu jsem tu nebyla, tak nemám přehled. V kodexu se o tom nic nového nepíše, jediné co jsem našla je V Novinkách z 30.6.2015 „Úprava otázek“ tam se píše „Upravujeme příspěvky hlavně proto, aby ze serveru nemusely být odstraněny a tazatel tak nepřicházel o odpovědi.“

Nechci do vás rýpat, tak si to neberte osobně, ptám se proto, abych zdejší pravidla dodržela a aby jste moje příspěvky neopravovali.

Uvedu příklad, např. tato otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-povinnem-noseni-reflexnich-prvku-pro-chodce-v-noci

Co bylo napsáno špatně tady na této větě „Co si myslíte o povinném nošení reflexních prvků pro chodce v noci?“ že musela být celá změněná na „Co si myslíte o tom, že chodci mají mít povinně za tmy reflexní prvky?“
Já na té původní větě žádné porušení pravidel, která tu do nedávna platila nevidím. Nechápu proč to muselo být změněno??? Kde je v ní chyba? Prosím o vysvětlení.

Annas neber si to prosím osobně, jen si tu novinku chci hned na začátku nechat vysvětlit, ať se pak nedohadujeme, že jste mi něco přepsali.

Všem předem děkuji za vysvětlení a přeji hezký víkend 🙂

Nejlepší odpověď
Agneta

Neboj, nezměnilo se nic.
A ani tato změna té otázky není žádnou převratnou změnou, je to naprostá vyjímka. Já jsem naopak ráda, když je moje formulace uvedena na správnou míru, neboť jsem často v myšlenkách…ale naštěstí neformuluji tak nesrozumitelně jako například led (tam by dost pomohlo, kdyby psala česky).

Další odpovědi
rouzi

Já tomu rozumím stejně. Ať je to psáno tak, či tak.
Jedná se o to, aby to bylo v souladu s čj. Já sama jsem už dost stará, abych se něčemu přiučila. Ale není to špatné, dozvědět se, jak je člověk nevzdělanej 🙂
xxxxxxxxxxxxx
Není to nic proti nikomu…

Odpovědi.cz

Právo na úpravu příspěvku má také administrátor a někteří vybraní uživatelé. Upravujeme příspěvky hlavně proto, aby ze serveru nemusely být odstraněny a tazatel tak nepřicházel o odpovědi. Kdokoliv nebude s úpravou svého příspěvku spokojen, může se obrátit na administrátora serveru (info@odpovedi.cz), se kterým se dohodne na výsledné podobě svého příspěvku.

Jde nám především o to, aby byla otázka smysluplná a dobře pochopitelná. V tomto případě přišlo moderátorce vhodné přepsat noc na tmu, kde je tento výraz výstižnější. Pokud s úpravami svých otázek nesouhlasíte, napište nám jejich návrh na úpravu do emailu (info@odpovedi.cz) a na úpravě se dohodneme.

Tým Odpovedi.cz

zzzzz

Agnet jaká vyjímka?Dyť tu je opravena každá druhá otázka.
Já jsem člověk, který se snaží vždy dodržovat pravidla, proto abych je mohla dodržet, je potřebuji znát, proto se na to ptám.

Mi to, že mi někdo opraví text připadá dost ponižující, já jsem si své nedokonalosti vědoma, ale nepotřebuji, aby mi ji někdo neustále opravováním chyb předhazoval. Nejsem odborník na JČ a nikdy ani nebudu, ale to přece není důvod k tomu mě ponižovat. Nebo snad ano?

Proto znova žádám o rozumné vysvětlení pravidel. V kodexu o tom vážně nic není.

Agneta

zzzzz, přece nejde o to někoho ponižovat…tím to fakt není. Ta naprostá vyjímka to asi tedy – jak u koho – nebude, to jsem myslela moc osobně, no já to ale fakt moc nepozoruji, ale když se nad tím zamyslím: Je přece rozdíl mezi nošením pásky v noci a ve tmě. Tazatel měl nejen stylistickou, ale především věcnou chybu.
Chybné odpovědi nevadí, ale upravená chyba v otázce ano?
Ty máš ale pěknou češtinu, tobě nic takového nehrozí, divím se, že se ti to zdá ponižující, ale přece uznám když mám chybu, teda já aspoň ano:D

zzzzz

Jakou věcnou chybu? Zákon o noci ani o tmě určitě nemluví, když už tak snížená viditelnost. Tak to jedna věcná chyba překryla druhou?

gagaga

bzzz, a ted si vemte, ze bych odpovidala ja ! :)
snad do diskuze an. a quentos nemuzou :)

ja jen vim, ze bolak nekde napsal, ze adminkove si tim " upravovanim " ulehcili praci ,a z tech dvou se stanou fackovaci panaci
a taky ze skoro jo ..

oni oba jsou perfektni cestinari, ale odpovedi by si mely uvedomit , ze odpovedi jsou pro vsechny, ne jen pro vysokoskolaky, a abychom se tu citili dobre, a ne jak ve sveraci kazajce

  • iv-

..

zzzzz

Iv děkuji Vám za vyjádření:-)
No o tom to tak nějak je, já se na odborných vebech nevyjadřuju, pač nejsem odborník, ale tady to přece odbornej veb není.
Já Annas nefackuji, vážím si ji, vím že je to chytrá ženská, jen bych prosila o toleranci toho, že ostatní tak chytří nejsou a já patřím k těm ostatním, tak se opravováním a poučováním o správnosti cítim dotčená.

Já si dost dobře neumím představit, že by někdo zasáhl třeba do právní odpovědi nebo otázky, dyť v právu se i jedním slovem úplně mění význam. Také žert tím může stratit pointu.

Počkám ještě na Ann a Q snad mi nějak ten systém vysvětlí tak, abych ho i já blonďatá zzzzz pochopila 🙂

Agneta

Tys musela mít dnes (a včera) špatný den…tak snad bude ten zítřejší super, vždyť ti nikdo nic nedělá, to je jen tím dnešním pocitem, a únorem (ten soupeří s „šedivým depresívním listopadem“).

zzzzz

Co to máš za mimčo? To seš ty za mlada? 😁

gagaga

nene ..to je nase Agnetka live :p

Agneta

to jsem právě dělala přijímačky na studium mateřské školy:DDD

zzzzz

🙂 den je dobrej 🙂
já jen nemám ráda věci, kterým nerozumím:-(
Proto jsem si to chtělla hned na začátku vysvětlit, ale jak vidím tak Annas a Quentos na mě kašlou, tak doufám, že ty opravy pak nebudou tématem nějakých našich sporů, pač to bych vážně nerada.