KawiiBoo

Co se ti vlastně stane, když sportuješ v ten den co dostaneš očkování?

Ahoj, tato otázka mi od rána vrtá hlavou :D
Byla jsem dnes na očkování a tam mi jako vždy řekli dnes a zítra bez těláku. Ne, že bych dnes nebo zítra šla sportovat, ale vážně by mě to zajímalo :)
Děkuji za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
Questman

Očkování spočívá v tom, že je ti do těla dána oslabená verze té nemoci, na kterou jsi očkována. Tudíž tvé tělo s touto slabou verzí bojuje, tím se s ní seznamuje a vytváří si protilátky pro budoucí použití v případě napadení těla touto nemocí. Tedy po očkování jsi nakažená nemocí a když je člověk nemocný, tak by se neměl fyzicky zatěžovat :)

Další odpovědi
DIH

Nic, já sportoval v den očkování a nic se mi nestalo…

cochee

Kromě zmíněného injekce obvykle obsahuje i pěkné dryáky, které se tam bůhvíproč přidávají (některé z konzervačních důvodů) – například fenol a thiomersal, což je derivát rtuti. Podle některých teorií tyto látky jsou schopny způsobit například očkovaným batolatům autismus. Nemám injekce rád a to ne z důvodu jehly, ostatně sám se čtyřikrát denně píchám (insulin). Tolik ke sportování po injekci. :-/