quentos

Co se stane, zjistí-li finanční úřad při kontrole přesáhnutí počtu hodin v prac. smlouvě?

(Není to o moc, zhruba o 1–2, ale jak je znám, dělají brajgl kvůli kdejaké hovadině? Šlo tehdy vyloženě o přepočítání se.)

Nejlepší odpověď
Deli

Pracovní smlouvy zaměstnanců zajímají spíše Okresní správu soc.zabezpečení, než FÚ. (Ten se zajímá především o příjmy a daně.)
Ale takhle malý počet hodin – na to maximálně upozorní paní, která to bude kontrolovat, mzdovou účetní.
Neřešila bych to.

Další odpovědi
tom004

No,kvůli 2 hodinám,se určitě,ani FÚ nebude obtěžovat,s ně­jakými sankcemi.Ale jestli se jich přece jenom obáváte,tak tam zajdšte,a řešte to na místě.

anonym

FÚ jsou kapacitně natolik přetížené, že k těmto detailům se obvykle ani nedostanou. Nevím kde bydlíte, ale v Praze je v současné době aproximativní četnost návštěvy až 1× za 9 let u jedné firmy. Dokonce si díky tomu některé firmy zřizují v Praze své formální sídlo.