zjentek

Co se stane se psem, který v prokazatelné sebeobraně zaútočil a usmrtil člověka? Bude automaticky utracen?

A co plemena menšího vzrůstu? Třeba jorkšírek?

Nejlepší odpověď
Kryšpín

V Anglii ano v Česku se bude zkoumat znalci experti názory pejskařů, ochránci zvířat a pod.

Další odpovědi
Edison

Na zvířata žádná „sebeobrana“ neplatí. Navíc je to v rozporu s tím tvým „zaútočil“. Obojí dohromady není možné. Utracení rozhodně není automatické, o tom bude rozhodovat majitel, který je za něj rovněž zodpovědný.

dudu

Utratit bez ohledu na velikost a rasu. Ty bys chtěl mít doma nebo za souseda psa, který zabil člověka?

Drap

Nemusí být utracen. Je logické, že pes, stejně jako každé jiné zvíře se snaží bránit jakémukoli ubližování. Velikost plemene s tím nemá nic společného. Každý pes se chová pouze tak k čemu byl vychován, co mu bylo dovoleno a jak jeho majitel zvládl socializace se společností.

aliendrone

Myslím že odněkud musí být zdroje na pslobásky či psvíčkovou, ne? Venkoncem by mohl být nejen utracen, ale logicky i ušetřen. Ale na úroky se mě neptej. ;) :D :D

EKSOT123

Vůbec si takovou situaci neumím představit, ale zřejmě se to už někdy stalo.
Takže snad odpustíte vtípek: „Náš pes pokousal malého chlapce, tak jsme ho museli zastřelit.“ „To je jasný, jinak by to určitě vykecal rodičům.“

zjentek

Dudu, ty bys měl ty svý „perly“ sepisovat, jednou z nich bude majetek. To nevadí, že tvůj majetek je dostatečný už dnes, ne, ne, PROSÍM TĚ neříkej to. (;

dudu

Svým štěkáním mně proklatě připomínáš Pražského krysaříka. Např. ve Španělsku jde býk, který přežil souboj s toreadorem bez milosti na porážku. A proč, no protože nelze riskovat, že zvíře úspěšně zneužije zkušenost z předchozího zápasu proti člověku.

zjentek

(Raději za souseda psa, který zabil, než leckterý jiný sousedy.)

anonym

co píšeš fakt nedává smysl. V podstatě tím jen říkáš že vždy budeš raději v jedné místnosti s krvelačnou čtyřnohou vražednou bestií než s jakýmkoliv člověkem, ale v tomhle postoji asi zůstaneš osamocen…

zjentek

Edison: Sebeobrana, postrádající obranný útok, je často neúčinná a v některých případech doslova marná sebeobrana! Neplatí pouze pro psy!

Edison

Zaútočit a bránit se útokem je ale diametrální rozdíl. Ty si to zřejmě pleteš s definicí obrany, kde se říká, že obrana, aby byla účinná, musí být důraznější než útok. Ale pozor, zde pořád obrana zůstává obranou a útok útokem. To je prostě potřeba rozlišovat.

zjentek

Jistě. „…při prokazatelné obraně zaútočil…“ To bych pochopil i já(I JÁ) a bez potřeby léčit si zde ego slovíčkařením, jako nějaký špatný obhájce.

anonym

pes snad může v sebeobraně utéct, nemusí útočit

Dochy

"…při prokazatelné obraně zaútočil…"ne, tohle je opravdu paskvil. Buď útočil, nebo se bránil. Ve válce je možný ještě protiútok – v situaci kdy se snažíš agresora dostat ze svého území, nebo kdy se snažíš zabrat mu zdroje aby nemohl zaútočit znovu. To je ale taktické rozhodnutí, které u psa nemá smysl. Předpokládá se, pokud vím, že pes takhle neplánuje.

Takže nám zbývá okamžitá akce a ta je buď „útok“ nebo „obrana“. Obrana u toho psa může trvat i poté, co agresor už žádné akce není schopen.

zjentek

Sakryš lidi, jen říkám že BYCH TO POCHOPIL. Pochopil, co chtěl zjentek paskvilem říci. Jinak souhlas, egzagtly…

Edison

Mno.. n a slovíčkaření jsou právě ti nejlepší. Bez toho to nejde. To se pak zaměňují pojmy dojmy a jeden mluví o voze a druhej o koze. V technice je to totéž. proto exisuje terminologie. On by Ti to pak nějaký právník vysvětlil.