Zlatý

Co se stane s předměty, nalezenými na místě neštěstí po pádu dopravního letounu?

Přece každý z nás(tedy alespoň většina) má u sebe nějaké ty cennosti, když cestujeme. Krom jiného chceme na cestách vypadat a cítit se hezky, udělat dojem, že jsme někým a cennosti jsou k tomu dobrým prostředkem. Může jít o různé drahé doplňky, šperky, hotovost a mnoho dalšího. Na internetu jsem viděl již nesčetně obrázků z míst neštěstí po ztroskotání letounů a následné postupy při odklízení trosek a těl, různé skupiny- uklízeče, ale konkrétně jaksi nemám jasno v této otázce. Proto je položena. Co se děje s cennostmi, nalezenými na místě neštěstí a v okolí? Zatím jsem neslyšel o způsobu, jakým nalezené předměty třídí a komu rozdělují.

(Otázka č. 10, závěrečná.)

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vše by se mělo řídit podle legislativy daného státu, kde letadlo spadli. Pokud jsou dohledatelní pozůstalí vlastníku, tak, alespoň u nás, by toto spadalo do dědictví po případném zemřelém. Pokud majitel neni identifikovatelný, tak opět myslím u nás, by to připadlo státu. Stát by s tím nakládal stejně jako s každým jiným nálezem, u kterého nelze určit vlastníka.

Další odpovědi:

Zlatý

Co je v kufru a neshoří, tam se dá majitel dohledat podle označení zavazadla. Ostatní podle identifikace těla. Odhaduju, že příbuzní majitele jsou vyzváni k převzetí.

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

...A Edison ať mně klidně, víte co...

Stříbrný

Edison

Tohle je ale celkem zajímavá otázka... Vidíš, že se umíš zeptat, když chceš.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 514
Zlatý annas 449
Zlatý led 276
Zlatý Kepler 237
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 200
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 181
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 143

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.