zjentek

Co se stane s předměty, nalezenými na místě neštěstí po pádu dopravního letounu?

Přece každý z nás(tedy alespoň většina) má u sebe nějaké ty cennosti, když cestujeme. Krom jiného chceme na cestách vypadat a cítit se hezky, udělat dojem, že jsme někým a cennosti jsou k tomu dobrým prostředkem. Může jít o různé drahé doplňky, šperky, hotovost a mnoho dalšího. Na internetu jsem viděl již nesčetně obrázků z míst neštěstí po ztroskotání letounů a následné postupy při odklízení trosek a těl, různé skupiny- uklízeče, ale konkrétně jaksi nemám jasno v této otázce. Proto je položena. Co se děje s cennostmi, nalezenými na místě neštěstí a v okolí? Zatím jsem neslyšel o způsobu, jakým nalezené předměty třídí a komu rozdělují.

(Otázka č. 10, závěrečná.)

Nejlepší odpověď
Drap

Vše by se mělo řídit podle legislativy daného státu, kde letadlo spadli. Pokud jsou dohledatelní pozůstalí vlastníku, tak, alespoň u nás, by toto spadalo do dědictví po případném zemřelém. Pokud majitel neni identifikovatelný, tak opět myslím u nás, by to připadlo státu. Stát by s tím nakládal stejně jako s každým jiným nálezem, u kterého nelze určit vlastníka.

Další odpovědi
Kepler

Co je v kufru a neshoří, tam se dá majitel dohledat podle označení zavazadla. Ostatní podle identifikace těla. Odhaduju, že příbuzní majitele jsou vyzváni k převzetí.

zjentek

…A Edison ať mně klidně, víte co…

Edison

Tohle je ale celkem zajímavá otázka… Vidíš, že se umíš zeptat, když chceš.