Avatar uživatele
zjentek

Co se stane s předměty, nalezenými na místě neštěstí po pádu dopravního letounu?

Přece každý z nás(tedy alespoň většina) má u sebe nějaké ty cennosti, když cestujeme. Krom jiného chceme na cestách vypadat a cítit se hezky, udělat dojem, že jsme někým a cennosti jsou k tomu dobrým prostředkem. Může jít o různé drahé doplňky, šperky, hotovost a mnoho dalšího. Na internetu jsem viděl již nesčetně obrázků z míst neštěstí po ztroskotání letounů a následné postupy při odklízení trosek a těl, různé skupiny- uklízeče, ale konkrétně jaksi nemám jasno v této otázce. Proto je položena. Co se děje s cennostmi, nalezenými na místě neštěstí a v okolí? Zatím jsem neslyšel o způsobu, jakým nalezené předměty třídí a komu rozdělují.

(Otázka č. 10, závěrečná.)

Zajímavá 0 před 1696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vše by se mělo řídit podle legislativy daného státu, kde letadlo spadli. Pokud jsou dohledatelní pozůstalí vlastníku, tak, alespoň u nás, by toto spadalo do dědictví po případném zemřelém. Pokud majitel neni identifikovatelný, tak opět myslím u nás, by to připadlo státu. Stát by s tím nakládal stejně jako s každým jiným nálezem, u kterého nelze určit vlastníka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Co je v kufru a neshoří, tam se dá majitel dohledat podle označení zavazadla. Ostatní podle identifikace těla. Odhaduju, že příbuzní majitele jsou vyzváni k převzetí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

…A Edison ať mně klidně, víte co…

před 1696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tohle je ale celkem zajímavá otázka… Vidíš, že se umíš zeptat, když chceš.

před 1696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek