sesednizkola

Co se stane s podnikatelem kdyz ho soud potresta?

Treba podminku za cokoliv, prijde o podminku bezuhonnosti a jeho podnikani leta budovane pujde do kytek? Co s tim obchodem nebo restauraci, jejiz je majitel, nic jineho neumi a proste ce podnikat dal? Takovy clovek je vyrizeny nebo je to vse jinak? Je vubec clovek brany jako trestany (tj. Nevezmou ho do prace a pod.) Pokud by soudem trestany podminkou a nesedel?

Nejlepší odpověď
setapouch

Může vést podnikání dál, např. přes odpovědnou osobu. A ne každé odsouzení automaticky znamená ztrátu bezúhonnosti ve smyslu živnostenského zákona. Není to moje parketa, ale pokud vím, tou jsou jen trestné činy související s podnikáním.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pro založení živnosti musíš být bezúhonný, potom co je ti vydán ŽL to již nikdo nesleduje. Jinak jak píše setapouch.