Radomír.cz

Co se stane s papírem vhozeným do modré popelnice?

Recyklování odpadu – Papír

Nejlepší odpověď
Lamalam

Měl by být recyklován, ale na vlastní oči jsem viděla, jak obsah popelnice s tříděným odpadem mizí v popelářském voze společně s ostatními odpadky.

Další odpovědi
anonym

Bude recyklován…
Ale to je ti nejspíš jasné…
😉
Takže tady si přečti, jak (opisovat či kopírovat ti to nebudu) – http://www.tri­deniodpadu.cz/tri­deniodpadu.cz/Jak_se_r­ecykluje/Entri­es/2011/11/9_Jak_se_re­cykluje_papir­.html .

Pepa25

Popelářský vůz sbírající jen papír (viz v Praze modrá cedule na boku) ho odveze k dotřiďovací lince.
Co jsem slyšel, tak se občas stane, že nějaké h@vado celý obsah kontejneru znehodnotí takovým způsobem, že musí být celý vysypán rovnou do směsného odpadu.

Fyzik

kdyby to házeli všechno do jednoho kontejneru, tak na tom prodělají, tříděný odpad má mnohem vyšší hodnotu, taky za něj firmy zřizovateli platí nemalý peníz