crt

Co se stane s panelákem, kterému skončí životnost?

Co se stane s takovým panelákem, kterému skončí životnost a v němž už nebude možné kvuli jeho stavu bydlet? Už bude tak starý, že nebude možné ani rekonstrukce. Získají majitelé bytu nějake peníze?

Nejlepší odpověď
Dochy

A ty si myslíš, že když někomu zchátrá jeho rodinný dům, tak za odměnu něco dostane? Proč by pak měl něco dostat majitel bytu v paneláku?
Leda že by panelák včas spadnul z jiného důvodu a majitel měl vhodnou pojistku…

Další odpovědi
Drap

Pokud neni možná oprava a rekonstruce, nezbývá nic jiného než demolice. Pokud to ovšem nechceme nechat spadnout věkem.

Hlada

Peníze mohou získat prodejem pozemku.

Emefej

Nestane se nic. Naše nejstarší paneláky mají přes 60 let, byly stavěny s životností okolo 40 let a stále stojí.

cukrar

Dům se zboří, majitelé domu to zaplatí, nikoliv, že dostanou peníze.