Adelam

Co se stane s listem rostoucí rostliny, pomažu-li ho vazelínou a zakryji černým papírem?

Ráda bych znala odpověďna tuto otázku, je totiž součástí mé laboratorní práce. Původně jsem předpokládala, že list (použila jsem fíkus) zvadne, ale po provedení pokudu jsem zjistila, že se tak neděje. List se jen leskne a ty ostatní v jeho blízkosti se zdají vysušené. Jak by to mělo doopravdy probíhat? Je můj pokus výjimkou?
Díky za veškeré odpovědi a případná objasnění.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Do protokolu napiš takový výsledek, jakého jsi při laboratorní práci dosáhla. Jenom taková laboratorní práce má smysl, opisovat výsledky je zcela k ničemu. Stará laboratorní poučka říká, že i negativní výsledek pokusu je výsledek.

Další odpovědi
Adula.57

Řekla bych, že se leskne jen kvůli tý vazelíně, jinak si myslím, že by list měl správně ztratit lesk i barvu.