mosoj

Co se stane ? Proč se mlčí ?

V jaderné elektrárně Fukušima je mimo 6 reaktorů i sklad
vyhořelého paliva za 40 let. Představuje to cca 600 000 !!!
vyhořelých tyčí jaderného paliva. Tyto tyče mají být ponořeny ve vodě ale nejsou. Již se začíná uvažovat o evakuačním okruhu o průměru 80 km !!!
Podotýkám, že současná úroveň jaderných reaktorů dovoluje využití pouze 5–10% jaderného paliva z palivových tyčí.
Zbytku se říká „vyhořelé palivo“, které se nějak skladuje, protože je silně radioaktivní a neví se kam s ním a čeká se až se vyvine technologie která dovolí využít těch zbývajících 90 % paliva. Proti tomu k čemu se schyluje v Japonsku byl Černobyl nevinná hra !!!

Nejlepší odpověď
ten který je

Je velmi naivní si myslet že jsme daleko.
http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/asie-a-pacifik/clanek­.phtml?id=695677