MarkusCZ

Co se stane při polknutí jedné kapky technického lihu?

Dobrý den, předem upozornuji že se mi tato věc ještě nestala. Ale zajímalo by mě co se stane když omylem spolku jednu jedinou kapku TECHNICKÉHO lihu (Kapku podobnou kapce z kapačky kapek do očí). Viděl jsem hodně bezpečnostních etiket kde je napsano při požití vyvolat zvracení ale já beru požití jako jeden lok ne jedinou kapku.

Nejlepší odpověď
Edison

Technický líh vůbec nemá 94% ethanolu. To má potravinářský. Technický je právě nebezpečný dvěma způsoby: 1. Obsahuje různý (a to značný) podíl methanolu. 2. bývá denaturovaný, většinou benzenem nebo benzinem. To jsou látky, které mají velmi blízký bod varu jako ethanol a špatně se destliací těchto látek zbavuje.

Ale k otázce: Nestane se nic vážného… Zkus si spočítat, jak moc se taková kapka jakékoli látky naředí. pak si najdi jedovatost látky a zjistíš, co se asi tak může při požití dané látky stát.

Další odpovědi
Kelt

Víš kolikrát jsem si cucnul nějakou kyselinu nebo louh? Ono to stačí i zředěnou a budeš si hned vyplachovat ústa. A ten líh, Organika je sfinstvo, ale tady je malé množství látek, které by ti měly ublížit. Při větším množství, například štamprle, už by to bylo horší. Na zapij to mlékem , prostě to něčím zřeď.

aliendrone

Ne, nebudu se zabývat praktickoiu stránkou věci, JAK polknout tam mizivé množství, jakým je kapka (notabene lihová, která ti zmizí v jazykovém epitelu). Každopádně souhlasím, že NIC (no, slabší povahy se u toho „zakření“).

Jinak – Edison byl na návštěvě v Keplerových palírnách a kvasírnách a.s. a zkoumal složení Keplerova MEGACLOUMÁKU, což je důvod, proč se domnívá, že v tech. lihu je methanol. NENÍ! A je v něm skutečně kolem 94% ethanolu, dále isopropylalkohol atd. + voda. Ani benzen či benzín v tech. lihu NENÍ. (Ani nemůže, zdejší erotochlívák vysvětlí, jaké by to mělo účinky u těch, kteří používají tech. líh na čištění.) Co se týká benzínu, tak ten se doopravdy s lihem mixuje (lékárnický lihobenzín např.), ale to je krapet něco jiného, než tech. líh.

Jinak – při požití většího množství („hlt“ či více) obvykle není potřeba vyvolávat zvracení, zbliješ se jak Dajána sám od sebe – OBVYKLE! (pokud nejsi Rus apod. východní vytrénovaný borec) A to proto, že je denaturovaný, tedy ředěný tak, abys ho NEDOKÁZAL pít. ;) :D :D

Conchus

nic. Přemýšlej!!!!!!!!!­!!

Kepler

Polknutí pár kapek nebo jednoho loku technického lihu sebou nenese větší nebezpečí, maximáln se podráždí sliznice úst a jícnu. V technickém jihu je sice přítomno pár procent cizích látek, ne ale vyloženě toxických (v tomto malém množství). Rovněž to záleží na tom, zda jde o líh denaturovaný, nebo syntetický. Denaturuje se pyridinem, benzínem, méně často i jinými látkami. Základem je kvaný líh. Syntetický líh se nejčastěji vyrábí adicí vody na ethylen, produkt obsahuje několik vedlejších produktů reakce.

MarkusCZ

Co si mám pod pojmem Nic vážného představit? Bolení žaludku, sucho v ústech nebo zvracení?

Dochy

Zhruba to samý co po kapce mizerný vodky. Nic.
Dokud „nenakapeš 30 litrů“…
Těch 30 litrů neber vážně. Vypít sklenku bych nedoporučoval. Ale ani z obavy z daňových úniků si nikdo nemůže dovolit udělat z čistého chlastu čistý jed.