ZVes

Co se stane, pokud soud rozhodne PO způsobem, který je nesplnitelný? Vozit dítě autem, když ho nemám a ČD či BUS není?

Co se stane, pokud soud rozhodne předběžným opatřením ve věci způsobem, který je nesplnitelný? Například nařídí matce zcela bez prostředků, aby vozila své nezletilé dítě otci 200 km daleko, v místě bydliště otce vyčkala do následujícího dne a dítě opět vzala do své péče a odjela domů. Matka je zcela bez příjmu, náklady domácnosti řeší její přítel, se kterým nejsou sezdání. Moc děkuji.
Doplňuji:
Je-li takto formulováno předběžné opatření odvolacího soudu a je tedy platné, leč nevykonatelné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Takáto matka má právo odvolať sa voči rozsudku z dôvodu jeho reálnej nesplniteľnosti, čo dokladuje svojou finančno-majetkovou situáciou. Pozor vo vyhlásení rozsudku bola stanovená i lehota na odvolanie. V prípade nedodržania tejto lehoty sa rozsudok stáva právoplatným.

arygnoc

„Například nařídí matce zcela bez prostředků, aby vozila své nezletilé dítě otci 200 km daleko, v místě bydliště otce vyčkala do následujícího dne a dítě opět vzala do své péče a odjela domů.“

predpokadám, že sa jedná skutočne iba o například, pretože takýto rozsudok môže vyniesť iba nafetovaný a nachlastaný sudca (pokiaľ berieme citované ako výrok sudcu).

pokiaľ si vy takto interpretujete výrok sudcu, asi ten rozsudok znel inak a vy nám tu predkladáte vlastnú domnienku, interpretáciu rozsudku.

v tom prípade sa oobráťte na medzinárodný súd pre ľudské práva, lebo ste súdne diskriminovaný (teda vlastne dotyná matka) za nevlastnenie automobilu.

celé mi to pripadá ako umelá konštrukcia a vymyslené, lebo si neviem prestaviť, že by takýto rozsudok nejaký sudca vyniesol (čo i ako predbežné opatrenie).

;-Q

zzzzz

Obrátit se na OSPOD a požádat je o pomoc. Zároveň podat k soudu návrh, aby soud určil, že náklady na cestu a za ubytování matky ponese otec. Přesně si to zjistit na korunu, sehnat levný hotel žádný desetihvězdičkový, a vyčíslit soudu požadavek.

Dát soudu další návrh, aby si otec dítě vyzvedával.

led

Toto je práve otázka odvolania voči rozsudku.

zzzzz

Oni už to mají pravomocné, píše že uuž je to po odvolačce, pak jedině dovolání (mimořádný opravný prostředek) ale to je složité, já bych podala nový návrh s novým číslem jednacím. Asi to v odvolání zapinkali a tak to dopadlo:-((

led

Žiaľ doplnenie o tom, že ide o odvolacie rozhodnutie prišlo až po mojej odpovedi.
Týmto vlastne moja odpoveď nie je dostatočná.
Takto to dopadne, ak nie sú dostatočne kvalifikované otázky a zbrklo urýchlene uzavreté, čím sa zamadzilo vložení správnych odpovedí.

zzzzz

Ještě že máme tu diskuzi:-)

zzzzz

Zajděte na ten OSPOD ať je jasné, že rozsudek plnit chcete, jinak se to otočí proti vám!!! Ospod může i na své náklady détě k otci a od něj dopravit, jsou tam hodní, určitě vám pomohou.