JájsemRaibek

Co se stane pokud bych propojil dva počítače přes USB?

Sháněl jsem USB kabel, aby měl na obou koncích samce, ale prý není. Pokud bych si to udělal, stane se něco pokud bych takto propojil dva počítače?

Nejlepší odpověď
MK44

USB je založeno na asymetrické topologii. Na jedné straně, té s konektorem A, je hostitel (počítač), který řídí provoz na spoji, a zdroj napájení. Na druhé straně, té s konektorem B, je připojované zařízení (externí disk, foťák ap.). Běžný kabel USB tedy má na každém konci jiný konektor (kabel A-B). Pokud byste propojil kabelem s dvěma konektory A (kabelem A-A) spolu dva hostitele, nedohodly by se na provozu. Navíc by byly proti sobě zapojené dva zdroje napájení, což by mohlo skončit jejich poškozením.

Dva počítače můžete propojit přes ethernetový nebo sériový port, nebo použít USB-ethernet adaptery, ale nikoli přímým propojením kabelem USB.
(Pozn. Pokud chcete propojit dva počítače přes ethernet bez použití hubu nebo switche a síťové adaptéry nejsou schopny takovou situaci detekovat a převrátit zapojení portu, budete potřebovat překřížený ethernetový kabel.)

Další odpovědi
dnb

Kdyby to k necemu bylo, asi by ty kable vyrabeli ne? Jestli te zajima co se stane, tak ti strucne odpovim: NIC
Doplňuji:
Jeste me napadla takova smesna historka z jine diskuse, kde jeden borec napsal: „No co by se jako melo stat? Datovy tok s obou koncu se uprostred kabelu srazi a oba kompy ti exploduji.“ :D Tak to sem se fakt rezal