Retro

Co se stane pokud budu dlouhodobě používat kapky do nosu?

Už přes rok „užívám“ kapky do nosu.Bez nich se totiž jinak nosem nenadechnu.Ale mám obavy z toho že to může mít nějaké následky na moje zdravý.Takže co se mi může stát pokud je budu brát ještě dýl?Jsou to kapky typu Olynth atd…Předem děkuji…

Nejlepší odpověď
anonym

Dočetla jsem se,že pravděpodobně si vypěstujete tzv.sanorinismus.

Zdroj: http://zdravi­.centrum.cz/zdra­vi-a-my/2009/3/5/c­lanky/nova-zavislost-na-nosnich-kapkach/

Další odpovědi
jey

Poskodite si nosni sliznici !
Cokoli pouzivane dlouhodobe skodi !!
Je treba resit duvod proc byste mel vubec takove kapky pouzivat. Alergie ? urputny Streptocock nebo jste Vas cteny nos naucil na kapky a ted se uz domaha ?
mene je vice Jey

BandiOl

Zkuste začít proplachovat fyziologickým roztokem.
A změňte si jídelníček. Něco jako zdravá strava, více čerstvé zeleniny, ořechů.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/?20,detoxi­kace-a-hubnuti

Terryle

Fíííha, přes rok?
Tak to už jste na nich závislej – a proto se nenadechnete bez nich. Já nemohla dýchat po asi 2 měsících na Otrivinu a vysadit ho byl hodně boj. Zdravý to samozřejmě není, poškozuje to sliznici.
Tohle už by možná chtělo poradit se s ORL doktorem – měl by poradit něco šetrnějšího, co vám trošku uleví od „abstinenčních příznaků“ a s čím zvládnete Olynth vysadit.
Nebo jestli chcete, zkuste to bez doktora – ale bude to boj.
Nekapejte si je pokud možno ve dne – nedýchat nosem je sice protivný, ale ve dne můžete dýchat pusou. Na noc to potřeba je, jinak se moc nevyspíte. Ale ve dne to omezujte.
A doporučuju si sliznici zklidňovat a ošetřovat roztokem mořské vody nebo sprejem z vincentky – oboje mají v lékárně. On mnohdy i uvolní i ten otok sliznice, kvůli kterýmu nemůžete dýchat… takže radím než sáhnete po Olynthu, zkuste si do nosu nastříkat párkrát vincentku nebo tu mořskou vodu a chvíli počkat, snad se uleví. Mně to pomáhá. Jo a fajn jsou takové kapesní mentolové inhalátory – mají ho v lékárně, stojí asi 20 korun a je to tyčinka, kterou si střčíte do nosu a čichnete. Protahuje jako blázen :) Já jsem „na tyčinkách a mořské vodě“ už asi dva roky a hodně se mi zlepšily i problémy s alergickou rýmou, kvůli který jsem právě potřebovala ten Otrivin.
Určitě to zvládnete, ale nebude to nic příjemnýho – takže přeju hodně moc vytrvalosti a sil!

Sonka Pop

Mám dotaz k sterimaru – Od jakého věku pro děti je ?