Avatar uživatele
dust8

Co se stane, když život hoří jako svíčka z obou stran?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Kepler před 1194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Existují prostorové svíčky, které je možné zapálit z obou stran.

Podle jedné pohádky délku života vyjadřuje hořící svíčka. Někdy zhasíná, ale opět se rozsvítí. Tak je to dané – vše má svůj začátek, ale i konec – od narození až do smrti. To je běžný život, který jedinec ovlivňuje sám.

Když svíčka hoří i z druhé strany, vidím to, tak, že „život“ jedince je ohrožován z vnějška, tedy zkracován.

  1. Najdou se jedinci, kteří dovedou ublížit, zloba, závist či nenávist je posiluje.
  2. Když si někdo jiný zapálí svíčku z opačné strany, nebo dotyčný si ji sám zapálí, možná svědčí o tom, že světlo přináší radost, že člověk není sám, i když svíčka hoří rychleji.

Co tak postavit zapálenou svíčku před zrcadlo? Světlo se šíří dvakrát …

"Mužský má vždycky krom ženské ještě jedno želízko. Upaluje svíčku ze dvou konců. Buď kumpány, hospodu nebo politiku.“ — Bohuslav Březovský
Zdroj: https://citaty­.net/temata/svic­ka/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Svíčka může hořet jenom shora dolů, parafín uhořívá a ztrácí se. Když nezastřihujeme knot, hoří jasnějším a vyšším plamínkem, ale kratší dobu. Stejně jako život…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
annas

Ad dust8,

dnes jste mně zmátl. Oficiální „portrét“ není pro Vás obvyklý, nějak mně k Vám nesedí..-))

před 1193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Změnila jsem formulaci, a to k horšímu – mě, nikoliv mně. I tesař se utne, když je nepozorný.

před 1192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ad Kepler: Něco k tomu „vyššímu plamínku“: Někdo žije skromně a přesto třeba velmi krátce, takže příklad jasnějšího plamínku bych se stylem života neporovnával, pokud myslels toto.

před 1194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

I obyčejná svíčka pokud leží , hoří z obou stran

před 1192 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek