Stingo

Co se stane, když založím s. r .o. a celý rok nevykonávám žádnou činnost?

Musím platit nějaké daně a sociální a zdravotní? Nebo to s.r.o. jde nějak pozastavit?

Nejlepší odpověď
gecco

Musíš činnost pozastavit na ŽÚ, ale i tak musíš mít sídlo, v pořádku společenskou smlouvu a každoročně podávat daňové přiznání (a rozvahu a výsledovku – přesně ti poradí na FÚ).
Naopak platit nemusíš nic – s.r.o. neplatí sociální ani zdravotní (pokud nemá zaměstnance) ani daně (pokud nemá příjmy).

Další odpovědi
lexx

socku a zdrávku ano, daně z příjmu ne pokud nemáš žádné zdanitelné plnění, obrat…
plátce DPH musí FÚ předkládat tiskopis i s částkou 0 kvůlí evidenci

ivzez

Pokud za Vás nebude zdravotní pojištění odvádět někdo jiný (zaměstnavatel n., stát), budete si muset hradit zdravotní pojištění (to musí platit každý občan).