tatanka

Co se stane když za mě zaměstnavatel neodevzdal ev. list na ČSSZ i za minulý rok?

Nejlepší odpověď
anonym

Tatanko, pokud se stane něco takového, tak důchodové oddělení SSZ nemá podklad, na jehož základě by Ti za toto období započítalo příjem do nároku na důchod. V tom případě máš šanci chybu zaměstnavatele napravit, pokud doložíš za celé období výplatní pásky. Jinak se snaž vymoci na zaměstnavateli, aby EL vystavil a doručil na sociálku.

Další odpovědi
mosoj

A byla jsi vůbec legálně zaměstnaná a evidovaná na ČSSZ ?
Pokud zaměstnavatel nedodá ev. list. ČSSZ ho vyžaduje od zaměstnavatele pod sankcí. Dolož na ČSSZ pracovní smlouvu a oni si to se zaměstnavatelem již vyřídí.