Avatar uživatele
bolak

Co se stane, když udeří do místa kde stojím blesk a já v tu chvíli nadskočím?

(udělám hop)
Doplňuji:
rtepp: já to ale stihnu!

Tul.en: a co když budu mít na sobě skákací boty? > http://www.vaclavak.net/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Elk, johana 56 před 3364 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
rtepp

Hop se nestihne udělat.
Doplňuji:
Blesk je strašně rychlý, jak mám stihnout stisknout spoušť?
Technicky vzato – nikdy to nestihnete. Z podstaty fyziologických omezení, která jsou vám jako člověku vlastní a navíc se sčítají s rychlostí vašeho fotoaparátu, nejste ani v nejmenším schopni vyfotit blesk tím stylem, že zmáčknete spoušť, jakmile jej uvidíte.
Za své tato snaha bere už proto, že rychlost reakce trénovaného a zcela bdělého člověka na vizuální podnět je minimálně 0,4 sekundy, přičemž doba trvání průměrného bouřkového blesku s několika rameny činí maximálně 0,3 sekundy. Blesk tedy zmizí rychleji, než stihnete stisknout spoušť a ve chvíli, kdy mechanika vašeho fotoaparátu marně snímá prázdnou oblohu, už výboj pouze doznívá na vaší sítnici.
Jestli to přece chcete zkusit, budete muset mít štěstí a fotit nahodile – v případě početného výskytu blesků se vám možná podaří nějaký vyfotit zcela naslepo.

Upravil/a: rtepp

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tul.en

Myslíš, že skočíš a ten blesk do tebe trefí, nebo že umíš nadskakovat pět metrů vysoko a daleko (blesk celkem probíjí a trošku pálí - na cca 5 metrů daleko)? V prvním případě tě to buď zabije (jsi li slabší a menší člověk), nebo jenom trefí, opadají ti vlasy + budeš mít šok a jestli budeš druhý případ, tak ti zůstane jenom menší šok (jestli nevěřiš, tak to zkus zkusit, ale zatím to nikdo neudělal).
Doplňuji:
Skákací boty? Ty ve skákacích botách chodíš, když prší? Pro mně za mně si to zkus a pak řekni jestli jsi to stihnul :D

Upravil/a: Tul.en

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud neuhodí do tebe, tak nic a ani hop nemusíš dělat. Jenom se vyděsíš. A pokud udeří do tebe, tak ti ani hop nepomůže

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektro???

neskočiš toje rychlá rána jak prase.A stejně těto trefí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Boláku nerozšiřuj tu blbosti. Prostě budeš mít fůnus a možná v rakvi bude trocha tvých ohořelých ostatků. Uvědom si, že tebou projede 60kA. Dokážeš si to vůbec představit, když bezpečný proud je 30mA v domácích instalacích?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Zajímavá otázka - trochu jsem se zasmál, ale myslím, že se stane z Tebe ŠKVAREK.
Doplňuji:
Včera byla bouřka, tak co? Vyšlo Ti to nebo máš nějakej.......bolak.....?

Upravil/a: Elk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

To než by dopadl na zem tak by se muselo vyskočit pak by teoreticky byla šance , ale je par lidi co přežili uder blesku a navic to máš větši pravděpodobnost. že vyhraješ ve sportce než že tě uhodi blesk :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Lukasy: Takže si mám jít vsadit?

Ono od jistý dob je totiž celkem rozdíl ve frázích "šance že vyhraješ ve sportce" a "šance že ti sazka vyplatí výhru". Kterou tu frázi jsi měl namysli? :)

Jinak opět číhám.... > http://www.chmi.cz/…

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Mapel: odpovídáš na něco na co se neptám, v jednom filmu sem viděl, jak blesk udeřil do golfovýho hřiště a 4 lidi z pěti natáhly brka

neudeřil do nich ale prostě do místa kde stáli, tak se ptám na to, co by se stalo kdyby vyskočili, kdyby nehráli golf, ale třeba volejbal a ten jeden z nich by vyskočil na smeč zrovna ve chvíli kdy by do hřiště udeřil blesk

zasáhlo by ho to taky nebo vůbec ne ?

před 3364 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Elk: Jeden blesk se nám zrovna v ten den vopřel do baráku. Nadskočil jsem a nic se mi nestalo, takže to zřejmě funguje a pravdu jsem měl já.

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek