miape

co se stane, když uberu watty u graf. karty?

jak bude ovlivněna grafická karta s doporučeným výkonem 500w, když jí budu napájet zdrojem s 350w ?
Doplňuji:
Je zde realne riziko, ze mohu takto poskodit, ci znicit nejake komponenty? = vlastne ano :D no… nebudu riskovat. A kdyz bych zvolil vykonnejsi zdroj..treba 650w tak to taky muze byt problem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jesus Mária. Když jde o watty jde o ampéry i volty !!!!!!
Prostě nedostaneš z ní výkon jakého je schopna.
Doplňuji:
Nebo přetížíš zdroj.

Další odpovědi
cochee

Ono jde spíš o ampéry, které je schopen zdroj dodat na 12V větvi. Možná, že ti to 350W zdroj ustojí, ale musí být kvalitní ( = drahý), ne nějaké ořezávátko typu Eurocase. Taky samozřejmě záleží na spotřebě zbytku PC. Ovlivnění může vypadat tak, že ti PC vůbec nenajede, anebo najede, ale bude se často restartovat (buď od nadproudové ochrany nebo od tepelné pojistky)
Doplňuji:
Ano, větší zdroj je ok, i když nemusí pracovat v bodu s největší účinností

Mosoj, u těch PC zdrojů to není tak jednoduché, jako že výkon je součin napětí a proudu. PC zdroje poskytují těch napětí více a každá větev má nějaký max. proud, který může dát, a zde jde o to, že moderní PC potřebuje nejvyšší výkon na 12V, starší a nekvalitní zdroje to však nemusí stíhat, mají více dimenzované 5V větvě, kde moderní PC nepotřebuje zdaleka takový výkon jako před léty. Uvedu taky opačný příklad: před pár lety výrobce Enermax (prověřený a uznávaný výrobce) uvedl u svého 525W zdroje, že má tři dvanáctivoltové větve a každá může poskytnout až 25A. Jednoduchým výpočtem zjistíme: 12V × 25A × 3 = 900 (!) wattů… někde je nějaký háček, což?

Dochy

musíš počítat s příkonem celého stroje. Ke grafikám většinou udávají doporučený výkon zdroje, ale pak záleží i na spotřebě základní desky, procesoru, disků,..... a je otázka, co všechno v PC máš. Pokud se se vším vejdeš do výkonu zdroje je to v pohodě. Pokud použiješ silnější zdroj, ničemu to nevadí. Má regulaci, skutečný výkon se řídí podle aktuální potřeby. Problém je jen v ceně a v tom, že zbytečně silný zdroj zpravidla o trochu víc žere (pokud budu uvažovat stejnou značku a stejnou řadu, jen jiný výkon)
Pokud použiješ zdroj slabý, PC Ti buď nenaběhne, nebo bude dělat nepředvídatelné věci. Pokud bude zdroj i blbě navržen, může shořet. V nejhorším případě doslova. K poškození komponent může dojít.

Použít místo 500W 350W je hodně silné kafe, takový rozdíl ani úsporný procesor nezachrání (a nepředpokládám, že k takové grafice úsporný procesor chceš)