Boy 13

Co se stane, když si vemu najednou 3 tablety Panadolu?

Asi před týdnem se mi stalo, že jsem si naráz vzal 3 tablety, protože jsem měl hodně silnou migrénu a neuvědomil jsem si hned, že naráz si mohu vzít jenom 2 tablety Panadolu. Co by se stalo, kdybych se zase někdy opět zapomněl?

Nejlepší odpověď
Emefej

Záleží na tom, jaký obsah účinné látky, tj. paracetamolu, měly konkrétní tablety. Nebezpečí jaterního selhání hrozí při užití 10 g paracetamolu denně. Prostuduj si příbalový leták svého léku a vypočítej si max. počet tablet, které můžeš pozřít.

Zdroj: https://www.le­karnickekapky­.cz/leky/sprav­ne-po-uzivani-leku/kdyz-paracetamol-tak-ve-spravne-davce.html

Další odpovědi
xiperio

Nic

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.