Luss

Co se stane, kdyz si nestihnu vymenit ridicak?

Mam ridicak vydany v roce 1999, takze letos do 31.12.2010 bych ho mela vymenit. Coz vzhledem k prac.vytizeni a zahlceni uradu nejsem schopna stihnout. Je mi jasne, ze od 1.1.2011 s takovym ridicakem nesmim za volant (to mne netrapi, nemam momentalne auto), ale neprijdu o nej uplne? Ze bych po 1.1.2011 musela znovu ke zkouskam??? Budu rada za odpoved, jelikoz nemam cas to vubec googlovat. diky diky
Doplňuji:
Dekuji za odpovedi. TO: Mojitek: vubec nepolemizuji o tom, ze policie nebude tolerovat jizdu s neplatnym ridicakem a take se s nim jezdit nechystam!!! Coz jsem uvedla uz v samotne otazce. Slo mi pouze o to, zda budu muset znovu ke zkouskam po 31.12.2010, kdyz si ho nestihnu vymenit. Nebo si ho budu moci vymenit treba v unoru, kdyz do te doby budu jezdit MHD…?

Nejlepší odpověď
kropitko

O řidičské oprávnění úplně nepřijdete.
Jestliže řidič nedodrží nejzazší termín stanovené lhůty pro výměnu ŘP, pozbude stávající ŘP platnost. Po uplynutí stanovené lhůty pro výměnu však tyto neplatné ŘP neopravňují k řízení motorových vozidel. Řídí-li osoba motorové vozidlo na základě ŘP, který pozbyl platnost, dopouští se přestupku, za který lze uložit pokutu od 1 500 Kč do 2 500 Kč.
Doplňuji:
Ještě by jste mohla někoho zmocnit, kdo by Vám výměnu řp vyřídil, vzhledem k Vašemu pracovnímu vytížení by to asi bylo nejlepší.

Zdroj: http://www.vy­mentesiridicak­.cz/index.php?id=8

Další odpovědi
mojitek

V TV rikali,ze Pomahat a chranit to nebudou vubec tolerovat. S tou nutnosti vymeny se to vedelo nejmin pul roku dopredu-i víc- a upozornovali na to uz davno-v tv,rozhlase atd,takze nejake „pracovni vytizeni“ je smesna vymluva
Doplňuji:
Zkousky znova delat nebudete,ale psala jste „ze z duvodu prac.vytizeni jste to nestihla“ ,tak se nedivte me reakci :o)

mosoj

Na záchod si dojdete, nebo jak to děláte ?

kablik

Milá Lussko, " vzhledem k pracovní vyťíženosti" pravděpodobně nebudete mí čas ani na řízení auta, tak k čemu řidičák?

Luss

To Mojitek: jo jo nic nerikam :) problem je (i kdyz v dnesni dobe asi vyhoda), ze jsem extremne vytizena uz nekolik let, tak vlastne bych to asi nestihla, ani kdyz bych o tom vedela 5 let predem 😁 ale jak rikam, dneska lidi nemuzou najit praci, takze si nestezuji… jen obcas nestihnu neco „nepracovniho“ vyridit s urady.

mojitek

no s tou praci mate nastopro pravdu.Ale uvedomte si,ze zdravi mate jen jedno,tak radsi trosku zvolnete 😉