Georgo2010

Co se stane, když se přetíží výtah při nastupování?

Nejlepší odpověď
tom004

Každé zařízení pro přepravu osob,má několik bezpečnostních zařízení,které slouží k ochraně pasažérů.Mezi ně patří i tzv. „přetěžovák“,kte­rý,je-li váha kabiny vyšší než nastavená hodnota,odpojí ovládací prvky,a výtah není možné uvést do provozu.

Další odpovědi
casey

Nemelo by se stat nic nebezpecneho. Muze dojit k pomalejsimu rozjezdu ci tvrdsimu dojezdu, ale i k zastaveni mezi stanicemi. Pak uz jde vetsinou jen jizda dolu. Jsou vytahy, ktere se pri pretizeni ani nerozjedou.

Michal Kole

Zálěží na stáří výtahu. Ve starším výtahu by mohlo dojít až k uvíznutí v mezi patře.

Přetrhnout lano by se nemělo, protože to je počítáno s nekolika násobným koeficintem bezpečnosti. Samozřejmě pokud je dělána pravidelná údržba, revize, výměny,…

V nových výtazích je zabudována „váha“ a objeví se na displeji něco ve smyslu „Přetížení kabiny“…