Shmash

Co se stane, když paralyzér působí třeba minutu nebo déle?

Co se stane, když paralyzér působí třeba minutu nebo déle? Omdlí ten člověk? Může při elektrickém šoku dýchat?

Nejlepší odpověď
Bobík147

Paralyzér může přivodit smrt již v několika vteřinách. Je používán především k ochromení, tohoto efektu se dá dosáhnout do dvou vteřin. Pokud by působil déle jak pět vteřin tak může následovat ztráta vědomí a u jednotlivců se slabším srdcem i smrt. Myslím si, že do těch pěti vteřin to ještě může být bez trvalých následků, déle už smrtelné.
Doplňuji:
Paralyzér je určen výhradně k sebeobraně. To znamená, když vás někdo chce například napadnout či přepadnout třeba na ulici. V jiných případech by se používat neměl.

Další odpovědi
SmallDevill

Záleží přímo na jistém člověku. Ne každý dokáže čelit síle paralyzéru delší dobu. U delšího působení je smrt téměř jistá, bez patřičné lékařské pomoci, ale i ta nemůže nikdy být stoprocentní… Jak už psal Bobík147

Reezo

Jde o to že paralizér paralyzuje všechny svaly v těle. Čím svalnatější člověk bude, tím větší účinek to na něj bude mít. Samotný paralizér by zabít neměl, pokud ho nebudete směřovat blízko k srdci nebo mozku. Smrt může nastat v případě, že paralizujete člověka delší dobu. Většinou selže srdce nebo nemůže dýchat. pepřák a slzák bych nedoporučoval. Spíš to ten útok na vás ještě zvýší. Určitě bych doporučil paralyzér a vůbec bych se nebál, že mu to může ublížit. Vy se přeci bráníte Navíc když vidím, že má dost tak mu víc nedám ne? 🙂 Existují i elektrické obušky i boxéry, který vypnou člověka po úderu. Nejjistější je udělat si zbroják a pořídit si střelnou zbraň. Jenže než ji člověk vyndá, tak to trvá několik vteřin a může být pozdě.

suaeda

Pro sebeobranu nám na jednom školení doporučovali raději pepřový sprej, který útočníka také na pár minut spolehlivě vyřadí. Je více druhů jak na blízko tak na dálku (dosah 3–4 m). Je dobré útočníkovi do očí vystříkat až půl dávky obsahu spreje najednou.
Byli jsme na školení upozorněni, že elektrický paralyzér je sice účinný, ale může způsobit u lidí ze slabším srdcem až smrt. A to by byl pro nás velký malér.

klob1

Nejlépe na na tom nervák,pepřák se dá ošulit vlastní zkušenost..Pokud je opilý nebo pod vlivem omamných látek,slzák nezabírá..Já tedy byl střízlivý,když ho kámoš omylem mi stříkal,protože si mě spletl s někým..Já ho tenkrát ještě tak zmlátil,i když mě to nastříkal do očí.
No s elektrikou není sranda..a pozor,může i když nějakého útočníka ohromíte jít sedět..u nás je,že když někoho napadne nebo vás půjdou vykrást a vy se takto budete bránit,tak vás zavřou a jemu se nic nestane,tedy pokud přežije..Takže pak bud oběť on ane vy vy budete,že jste způsobili nepřiměřenou obranu..i když bude on mít nějakou zbraň..U nás jsou zákony soudci o ničem jako,když vás vykrade,tak si nic nevezmete .už jsem to zažil a vidím jak to je..