dovahkiin

Co se stane když na rentgenu zapomenu mobil v kapse?

Nejlepší odpověď
Quimby

No obecně se nestane nic. Rentgenu to neublíží, mobilu taky ne.
Ovšem je možné, že bude mobil prostě překážet a budeš muset jít znovu.

Další odpovědi
mosoj

Nevím. Jediné čemu by to mohlo ublížit je ROM paměť, ale RTG záření je při snímkování slabé.

arygnoc

pri rtg čoho?

ak vám budú rentgenovať zuby, tak nič.
ak panvu, tak môže a nemusí prísť k úhone.
ale to by ste asi nezabudol, lebo gate by museli dole.

prekticky vzaté, rtg žiarenie prechádza skutočne iba ohraničenou (snímkovanou) časťou tela, a tá sa zvyčajne musí obnažiť.
leda by ste mobil mal napr. pri rtg hrudníka nalepený na chrbte.

ten mobil by ste ale mal odložiť nie pre hrozbu jeho poškodenia, ale pre možnosť ovplyvnenia lekárskych prístrojov.

;-Q