Avatar uživatele
Cris

Co se stane , kdyz mi během jízdy praskne rozvod. Řemen? Mužů mít autonehodu? Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Zungu před 3898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ladaadal

Tak zrovna u rozvoďáku by to musel být opravdu extrém. Teoreticky by se měl totálně kousnout motor, což se i děje, v návaznosti by se přes převodovku měly totálně zablokovat kola...... ale praxe je absolutně jiná. Vždycky to je taková prda, že někde něco povolí (zlomí se ventil, praskne píst, v extrému se odrbe převodovka), ale málokdy se bloknou kola. A jiný důvod k nehodě není. Prostě ti to přestane jet. A hlavně, motor můžeš zahodit, protože oprava může vyjít dráž než celý motor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ponovotny

jak píše ladaadal, ta síla, kterou setrvačností působí auto na motor je tak velká, že se zničí ventily a písty, ale nezablokují se kola. Můžeš ale lehce havarovat v důsledku leknutí, protože ta „prda“ je opravdu veliká a není problém třeba strhnout volant

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

můžeš a pěkně ošklivou i smrtelnou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedBox

Zhasne motor, motor auta se může dát sešrotovat (popř. celé vozidlo) a je potřeba shánět odvoz domů. Jinak kola se nezablokují, točivý moment se bude ztrácet na spojce, popř. se roztrhne nějaké kolo v převodovce, či písty budou chodit jen tak naprázdno ve válcích. Ale to jsem ještě neviděl. Auto je prakticky bez pohonu, protože je skoro 100% šance že se potkají ventily s pístem a potom už auto za žádnou cenu nenastartuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

potkají se ventily s písty a takže se sekne nebo urve hlavu..může,proto odborně vyměnit včas rozvody..pak je malá šance tohoto stavu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
machal82

Mě se u auta ulomil šroub na ojnici a kola se mi ihned zablokovala, ale u rozvodů si myslím, že tenhle extrém nehrozí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

pokud praskne řemen nebo řetěz dojde k potkání ventilů a zničení celého motoru a to je pak motor na vyhození. Dopravní nehoda se stát může,ikdyž není to pravidlem. Pokud se zablokoujou kola a jedeš třeba na sněhu můžeš dostat smyk.Ale většinou to rozmlátí motor takže nemusí nutně dojít k zablokování kol.
Doplňuji:
nicméně rozvody si hlídej. Pokud ti praskne můžeš si sehnat novej motor nebo rovnou jiný auto.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek