klarkao

Co se stane, když droždí v těstě zalijeme vařící vodou?

Nemyslím tím sušené, ale klasické, v těstě. Předpokládám, že ho tím zabijeme, ale nejsem si jistá, proto se ptám. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Vařící voda „zabije“ kvasinky a těsto nenakyne. Stejně jako sůl se nesmí dostat do styku s kvasnicemi.

Další odpovědi
trpaslicek

Horká voda+droždí=jistá smrt.. každopádně když nepočítáš to, že ti to pak nenakyne, tak tím můžeš dojebkat i zbytek těsta, ze kterého by možná jinak šlo udělat něco jiného.. př. jestli máš v těstě máslo tak horká voda ho úplně rozpustí a s těstem už pak nepůjde vůbec pracovat..nebo kdybys tam měla vajíčka, tak je to zdrcne a máš smolík.
Doplňuji:

  • tak se to zdrcne

Dochy

standardně zničíš. Je možné že přežije něco uvnitř, pokud se celá kostka (pokud budeme mluvit o kostce) neprohřeje