zjentek

Co se stane, když dám do termosky sycený nápoj?

Udrží bublinky?

Jde o tento typ šroubovacího uzávěru>> https://www.top-armyshop.cz/nah­radni-uzaver-na-termosku-esbit1#28716

Nejlepší odpověď
cochee

Já mám pocit, že tenhleten konkrétní špunt – kdyby byl jen na zašroubování, tak je OK, ale on má zas jakousi funkci pro rozmazlence, že se nějak pootočí a tím se dá obsah rovnou nalévat, tak díky téhleté fíčuře se stává neodolným proti vnitřnímu přetlaku a začne propouštět. Samozřejmě záleží na stupni sycení nápoje a na naplnění nádobky (kolik tam zůstane prostoru pro plynnou část).

Další odpovědi
anonym

Stane se jediná věc, z nápoje ve flašce bude nápoj v termosce.

Kelt

Podle tvého dotazu soudím, že asi přírodní vědy neznáš. Respektive ti neříkají nic zákony ideálních plynů. Zde se zkoumá závislost plynu na objemu, teplotě a tlaku.
Při konstantní teplotě je zřejmé, že zvyšováním objemu se snižuje tlak, a snižováním objemu se zvyšuje tlak. Když máš obyčejnou láhev od kofoly, limonády tedy PET láhev, tak když ji necháš otevřenou, budou ti unikat bublinky, když ji uzavřeš, nebude nic unikat. No a když ji dáš do termosky, bude to úplně stejné, a ještě déle to vydrží mít danou teplotu. Bublinky to určitě neztratí.

Kepler

Dá se předpokládat, že tento uzávěr je vzduchotěsný, takže se nestane nic. Jen ti část bublinek uteče při přelévání.

Arne1

Pokud to bude skleněná termoska, tak to udělá „křup“.
Pokud kovová, tak záleží na kvalitě uzávěru.