bolak

Co se stane když člověk přestane chodit do práce bez toho aniž by dal výpověď?

Prostě se jednoho dne rozhodne že tam už nepůjde a nedá to nikomu v práci vědět.

Nejlepší odpověď
SteimlX

když jsem to udělal já, tak mě nějakou dobu uháněl šéfik ať se vrátim, pak mi „dobrali“ dovolenou, pak mi nasekali áčka a samozřejmě následovala výpověď za hrubé porušení pracovních povinností… ale takhle dlouhý průběh asi běžně nebývá.

Další odpovědi
anonym

Bude z něj absentér, bumelant se všemi následky.

honza19hk

po chvíli tě vyrazí.

ivzez

Zaměstnavatel nepřítomnost vyhodnotí jako neomluvenou absenci,
za každý den absence strhne jeden až tři dny dovolené (rozhodnutí je na něm).

Za případně přečerpanou dovolenou strhne náhradu mzdy,
za dobu neplaceného volna dopočte zdravotní pojištění,
jež opět strhne.

Po cca 5 absencích okamžitě zruší pracovní poměr (§ 55).
Pozor, to není výpověď!

Důvod skončení uvede do potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list),
což povede ke ztrátě nároku na podporu pro dalších měsíců
a k obtížnějšímu hledání nového zaměstnání (zaměstnavatelé dávají přednost zaměstnancům, s nimiž nebyly problémy).

Navíc bude mít zaměstnavatel nárok na uhrazení škody,
kterou mu zaměstnanec svou absencí způsobil.

bolak

SteimlX: a dávají to vědět někam dál, třeba na úřad práce nebo tak něco, že jsi nevychovaný zaměstnanec? :)

SteimlX

Mňo, tuhle informaci máš pak v zápočťáku, teda myslim a hlavně v tý firmě, kde ses takhle choval, je to paragraf 53 asi, teď nevim, určitě se to dá najít a taky jestli se nepletu je to jeden z paragrafů za který na pracáku nedostaneš podporu… a taky občas když někde nastupuješ, tak se nová firam informuje u té staré a nemusej tě na základě ˇáčkaˇnepřijmout nebo propustit ve zkušebce, určitě bych to novýmu zaměstnavateli řekl předem, pokud možno s nějakým rozumným odůvodněním

ivzez

§ 53 řeší zákaz výpovědi.