Otazník123

Co se stane když budu jezdit na motorce i když si řidičák teprve dělám a chytnou mě policajti ?

Můžou mi udělit zákaz řízení nebo budu platit jen pokutu ?

Nejlepší odpověď
quizzi

Za spáchání dopravního přestupku „Řízení bez řidičského oprávnění“ jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o „středně závažný“ přestupek. Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1–2 roky.

Další odpovědi
Kepler

Řízení bez příslušného oprávnění je bráno coby dopravní přestupek, který nelze řešit blokově; ve správním řízení je stanovena pokuta 25–50 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky. Myslím, že ŘP si můžeš dodělat, ale hned ti ho zabaví.

Zdroj: http://auto.re­dax.cz/rizeni-bez-rp/

Mc Merkurion

… taky si už ten řidičák nebudeš moct (nějakou dobu) udělat …

sesednizkola

Kepler uvádí nepřesnost. Pokud tě chytí, dostaneš zákaz řízení a v tomto případě si rozhodně nemůžeš dodělávát autoškolu. Nemít zákaz řízení je jedna ze základních podmínek pro zahájení výcviku v autoškole.

Kepler

sesednizkola: nejsem si jistý, jestli jízda s instruktorem autoškoly je totéž jako řízení vozidla, ale možné to je. Já jsem třeba řidičák na moto v Praze dělal bez jízd ve městě, všechny jízdy jsem si odbyl na zkušební dráze.