štamgast

Co se stane když bez povolení vstoupím do vojenského prostoru?

Nejlepší odpověď
badisko

Zalezi co si predstavujes pod pojmem vojensky prostor …Treba vojensky prostor Libava …je dost rozsahly a bezne se tam chodi na houby …pokud vniknes do kasaren ci na vojenske letiste …tak nic bez pardonu te vyprovodi ven ..ale jak je znamo nemusi to byt pekne vykazani ..:D
Doplňuji:
Popripade budou chtit vysvelteni co jsi tam delal …a to ze ses chtel podivat na letadlo ti asi neprojde …:D ..
Take maji povoleni narusitele spacifikovat vsemy prostredky …takze pokud nastane nejaka blba situace …tak te mohou vice mene omylem zastelit …kdo byl na vojne tak to zna …:D …

Další odpovědi
www

Budeš ve vojenském prostoru 🙂
No a pokud tě nějaká hlídka přistihne, bude postupovat podle pravidel určených pro onen prostor. V každém případě tě minimálně vykáže ven.

anonym

Pokud se připleteš mezi cíle při ostrých střelbách, mohou tě i zastřelit…
😉
Jinak tě nejspíš jen vyvedou, případně dostaneš pokutu do 3.000,–.
Pokud ovšem někoho neohrozíš apod. – to pak podle konkrétního přestupku nebo trestného činu…

led

štamgast (kmeňový hosť), verím že nie pijáckych priestorov, ale možno „štamgast vojenských priestorov“ pre vašu lásku k hríbom a iným lesným plodom, hlavne tých kvalitných z vojenských priestorov. Pokiaľ sa tam vyberiete v čase, keď sa nekonajú ostré strelby, máte šancu nazbierať pekné huby. Ale ak vás chytí stráž, máte smolu, môžte prípadne ľahko o tie huby prísť. To je tá ľahšia verzia. Iné je ak sa tam vyberiete počas ostrých strelieb, či iných cvičení. V tom momente ste nezvaný hosť, ste potenciálny špión (to platí aj dnes), slovom ste narušiteľ. Okrem tejto „maličkosti“ môžte nechtiac dôjsť k psychickej i telesnej ujme následkom ostreľby, bombardovania a podobne.
Doplňuji:
Na Záhorí veľké lesy, huby kosiť možno
Keď však vojdeš mimo ciest, ktosí kdesi kričí:
„Stoj, sem nelez!“
To mužíček v zelené kamizole chráni ten les
pre bomby padlé z lietúňov mnohých štátov,
pre oceľovú kosbu hríbov z guľometov, kanónov,
nie pre tvoju bezpečnosť,
ty tam predsa nemáš byť!

atoris

V čase mojej ZVS bol postup takýto, aj na št. hranici :

  1. výzva = Stoj !
  2. výzva = Stoj , lebo strelím !
  3. výzva = rana zo samopalu do vzduchu

Ak sa aj po prvej výzve narušiteľ začal strelbu proti hliadke, mohla hliadka ihneď streľbu opätovať. Strely nesmeli dopadať na územie sused. štátu.

Strážny voj. priestoru a objektu :

  1. Stoj !
  2. Stoj, heslo !
  3. Stoj, lebo strelím !

Ak osoba uviedla nesprávne heslo, alebo neodpovedala, nasledovalo privolanie poplachovej hliadky. To platilo aj pre dôstojníkov.

tencosepta

Záleží, jaký ten prostor je. Každý prostor je určen k něčemu jinému a podle toho jsou také určeny sankce, které za „narušení“ tohoto prostoru dostaneš. V Americe je třeba vojenský prostor, kde tě po vstupu zastřelí.