kočka04

Co se stane, když 18letý bude vyhozen, naseká dluhy a má stejné trvalé bydliště jako rodina s malým dítětem?

Syn má problémy s drogami, a pokud se nepodrobí léčbě, budeme nuceni ho vyhodit z domu.

Nejlepší odpověď
Drap

Nestane se nic. Bude se starat sám o sebe. Trvalé bydliště nemá na nic vliv. Maximálně mu tam budou chodit obsílky. Problémy by se mohly týkat případné exekuce, ale ta by se měla týkat pouze jeho majetku. Pokud prokážete, že majetek je váš, tak nic nehrozí.
Jsou to sice nepříjemnosti, ale i to se stává.

Další odpovědi
ivzez

Vyhozením syna z domova nezabráníte návštěvě exekutora,
který může vstoupit kamkoliv, kde se oprávněně domnívá, že
povinný může mít nějaký majetek.

Ani zrušení trvalého pobytu syna by na tom nic nezměnilo.

Nebudete-li moci doložit (např. účtenkami na své jméno), že
jde o Vaše věci, může exekutor zabavovat.

Funna

stejná odpověď jako Drap, jen si dovolím dovětek…
doporučuji uschovávat všechny účty k nově nakoupenému majetku (samozřejmě, pokud máte ty staré, tak dobře uschovat), protože prokázání vlastnictví se jinak dost špatně dokazuje…
exekutor totiž zabaví vše, u čeho není jasný majitel…poté budete muset podat žalobu na vyloučení z exekuce a nějak dokázat, že to co zabavil, nepatří dlužníkovi…

Hlada

Trvejte na léčení a preventivně sledujte synovu poštu.
Představa, že syn někde naseká dluhy a vám domů příjde exekutor, je mylná.
Věřitel si musí podle nové úpravy zákona ověřit solventnost dlužníka. Bez exekučního titulu, což je zpravidla pravomocný rozsudek, nemůže exekutor konat. Zabavování věcí je zažitá představa, pro nízkou výtěžnost se ale mobiliární exekuce provádějí jen výjimečně. Exekuce se provádějí hlavně z příjmu.