DandrdaMan01

Co se stane kdyby se v budoucnu nějakou raketou nebo letadlem překročila rychlost světla?

Ztratily bychom se v časoprostoru nebo bychom neexistovaly na Zemi, co by se stalo?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Viděl jsi někdy Star Trek?

Další odpovědi
anonym

Řekla bych že je to nemožné......­........

gecco

Podle současných znalostí fyziky to nejde – takže nikdo neví, co by kdyby…
😉

Kelt

Rychlost světla je konečná a žádné hmotné těleso jí nemůže dosáhnout. Podle teorie relativity roste při rychlostech i hmotnost a hmota by měla nekonečnou hmotnost.

orwell

Zbytečné uvažování, podle speciální teorie relativity je to nemožné. Žádný útvar s nenulovou klidovou hmotností se nemůže pohybovat rychlostí světla. To dokáže pouze foton a jenom proto, že má nulovou klidovou hmotnost. Hmotná částice s nenulovou klidovou hmotností se může této mezní rychlosti ale hodně přiblížit, např. elektron dokážeme urychlit na rychlost velmi blízkou rychlostí světla např. ve velkém hadronovém urychlovači v ženevském centru CERN.

Putin

Nelze, ale z teoretického hlediska .. 1) Nabrala nekonečnou hmotnost! 2) Pokud by měla okna, před sebou by jste viděli naprostou tmu 3) rozpadl by si se na atomy, možná na elem. částice :D .. 4) Byl by jsi „uvězněn“ v času ..

led

Pri súčasných znalostiach rýchlosť svetla je neprekonateľná, ale… dokázali ju prekonať autori sci-fi vo svojich príbehoch a dokonca aj viacnásobne. Odpoveď dostanete v tomto žánre…
Doplňuji:
čo je rýchlejšie myšlienka, alebo svetlo?

HeroSciHamst

Něco jako sonický třesk… akorát se světlem… možná :D