Co se stane,dám – li na nabíječku alkalické baterie?

Nejlepší odpověď
mosoj

Rady jak od dědy porady. Pokud je tam necháš kontrolovaně jenom chvilku ( nesmí se zahřát)
dojde na krátkou dobu k jejich oživení . O to rychleji ale ke konci oživení kleknou. Každé další oživení bude menší a menší.
Problém je komplikovaný tím že každá nabíječka nabíjí jiným proudem a jinou charakteristikou, podle toho se bude baterie chovat. V každém případě ale po určité době dojde k vývinu plynů a naslednému roztržení pláště.

Pokud je tam necháš nekontrolovaně, vytečou nebo i explodují !! V žádném případě se nejedná o nabíjení. Nabíjení je vratný proces !!!! a to baterie nemají.

Další odpovědi
FikeCZ

Nestane se nic,okrat ti to bude odežírat proud ale baterie se nenabiji

anonym

Stát se může, budou se zahřívat a můžou se roztrhnout.

lexx

May explode, do not recharge. Mírného oživení Zn baterie (nevím jak alkalické – nezkoušel jsem) docílíš přiměřeným zahřátím na radiátoru topení či v troubě. Je poněkud paradoxem že v historickém Amatérském radiu
kdysi vycházely stavební návody na nabíječku suchých článků. Nelze.