autacek

Co se stane, bude-li konvenční raketou zasaženo skladiště chemických zbraní?

(jako trest za jejich použití)

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/online-americka-armada-na-rozkaz-trumpa-bombarduje-syrsky-re/r~d50a91a6­3cbc11e8bacfac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdyby to pšouklo mezi barely s chlórem, tak by to byl průšvih na entou, protože chlór nehoří a došlo by k rozsáhlému zamoření. Prakticky všechny ostatní BCHL, vč. nervově paralyzujících, jsou hořlavé, takže většina z nich by byla zničena. Ale ani tam nejze vyloučit, že nějaký ten granát mervovým plynem se dostane mimo epicentrum výbuchu neporušený.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Bude-li místo narušeno, dojde k zamoření.
Bude-li místo zničeno, dojde ke splálení.
Na taková místa se používají takové střely, které by měli obsah zničit a spálit.

Kryšpín

Velmi záleží na tom, zda to zasáhnou Amíci, nebo Putinovci a poté jak to vylíčí novináři

Paetur

Záleží na skladované látce. Chlór je těkavá látka a skladuje se v celku. Například ale sarin se neskladuje. Skladují se dvě látky, jejichž sloučením vniká sarin. Tyto látky se skladují odděleně, po bombardování těchto „továren na chem. zbraně“ by se teoreticky nemělo nic stát.