kia

Co se stane?

Co udělá proudový chránič, když na něj připojím 3fáz. motor zapojený do hvězdy, tedy bez vyvedeného pracovního vodiče?

Odpovědi
Dochy

  1. 3fáz. motor zapojený do hvězdy má typicky vyvedeny a připojeny 3 pracovní vodiče, což mu plně postačuje
  2. pokud je vše v pořádku, pak proudový chránič neudělá nic. Co by taky měl dělat? Zkrátka jen bude dál chránit, tj. čekat až se mu povede detekovat poruchový stav a pak odpojí vedení. (správně připojený motor ovšem není poruchový stav. Poruchový stav detekovatelný chráničem je, když se vysype ložisko, rotor škrtne o stator, ve statoru se hnou plechy, plech se kousne do vodiče statorové cívky, vodičem na kostru projde dostatečný poruchový proud)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.