Ametyst

Co se stalo, že Polsko a Maďarsko odmítly koupit ukrajinské obilí?

Ve včerejších zprávách na france24.com byla zmínka, že Evropská komise kárá Polsko a Maďarsko, protože nechtějí koupit obilí z Ukrajiny. Evropská komise nařizuje a trestá? Je obilí kontaminované?
Podle mých informací a statistik z různých zdrojů žádný stát EU předtím nekupoval ukrajinské obilí. Kromě Španělska, které kupovalo nevýznamné množství pšenice. Ukrajina dodávala do Asie a Afriky.
Jaký je za tím příběh? I Slovensko se údajně cuká (to řekli také na France24.com , ještě z Bratislavy nepadlo rozhodnutí ).

Nejlepší odpověď
Drap

Nestalo se nic. Ukrajinské obilí obsahuje pesticidy. Náš pan ministr řekl, že nic rušit nebudeme. Sice tomu moc nerozumím, když máme svůj přebytek, ale taková je reality. Ve většině soudných zemí se obilí s pesticidy nesmí dávat ani dobytku. Zkrátka kromě cvrčků budeme mít v pečivu i pesticidy. Ono na chuti se to nepozná.

Další odpovědi
Filip84

Zeptej se jinak: co by se muselo stát, aby Rzeczpospolita a Magyarország semeno Made in Ukraine koupili: museli by mít málo paliva. 😅 Na nic jiného se, totiž, ukrajinské semeno nehodí.

Jo, Afrika to koupí, poněvadž Afrika je černá a černým se může prodávat kontaminované semeno, mohou se zotročovat, může se jim prodávat odpad, drancovat přírodní zdroje a zaměstnávat jejich fakany školou povinné za $0.02 / hod. Všude jinde na světě by to byl problém, ale v Africe ne, tam je to černý problém a černý problém nás nezajímá. A „vhodní“ Asiaté, třeba Cikáni, Karíland atp., jsou s Afrikou na zero.

Tak nevím, co vlastně řešíš, vždyť se nic nového nestalo, ne? 🤷‍♀️😅 A že evropská komise pindá? A tak proč by nepindala, od toho tam je, ne? 🙄😅

aliendrone

No jak to vidím já, tak Drap a Filip84 mají pravdu! A Pepa25 jako obvykle šíří bludy (ať již z hlouposti/dů­věřivosti NEBO úmyslně). Ukroobilí JE KONTAMINOVANÉ! A nějaký blábol ministra pětiprolhanice na tom NIC NEMĚNÍ, stačí si vzpomenout KOLIKRÁT nás liberální šmejdi podvedli a vysloveně LHALI. KDO by tomu šmejdovi věřil? (s vyjímkou Pepy25 přirozeně, ale ten věří i utopickým prognózám ČNB – KDO z nás měl loni na jaře pravdu Pepo25? 😉 )

Slováci na základě rozborů prohlásili obilí za kontaminované (a dokonce ZAKÁZALO již naskladněné ukroobilí zpracovávat, takže to NEBUDE jen o „nějakém průjmu“!!) > https://tvnovi­ny.sk/ekonomi­ka/clanok/695641-obilie-z-ukrajiny-vyhodime-potvrdilo-sa-ze-obsahuje-nebezpecne-latky-oznamil-vlcan

Madaři opět na základě rozborů/kontroly zjistili TO SAMÉ > https://www.no­vinky.cz/clanek/e­konomika-ukrajina-dodala-do-madarska-obili-kontaminovane-toxiny-40427968

Pšonkové se ke kvalitě ukrosrajd raději nevyjadřují, ale stejně dovoz OKAMŽITĚ ZAKÁZALI!

Ostatně to pro nikoho NENÍ žádná novinka (s vyjímkou Pepy25), před problémem s ukropotravi­nářskými produkty (nejde jen o obilí!) a užívání nelegálních pesticidů varovala dokonce OSN (již v roce 2018)!!

Našim vládním gaunerům nestačí, že jsme „vytrestali Putina“ tím, že jsme mrzli, chce Putina vytrestat ještě tím, že budeme hladovět (zákaz dovozu ruského LACINÉHO a NEKONTAMINOVANÉHO obilí). Zpočátku mi to nedávalo smysl. Jenže tím se uvolní místo na trhu pro ukrajinské JEDY – a najednou to SMYSL DÁVÁ! 😮

Eh, já to mám „za pár“, ale je mi líto těch mladejch. Až se jim rakovina rozleze a začnou se rodit haranti bez očíček nebo nožiček… Nwm, tohle nebylo možné ani za bolševika!!! Zhovadilá liberálně-havloidní dem(ent)okracie prostě překonává snad i Kim čonga! Ten občany občas moří hladem, ale ŽE BY JE ROVNOU TRÁVIL, tak to ani on NEDĚLÁ!! 😕 😕 😕

Pepa25

Jako obvykle kreslená zpráva: Polsko a Maďarsko zakázalo dovoz obilí z Ukrajiny, protože dovoz byl bezcelní a snižoval odbyt polského obilí.
Obilí samozřejmě není kontaminované! Jde o hoax – viz vyjádření ministertva zemědělství: https://eagri­.cz/public/web/mze­/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2023_mi­nistr-zemedelstvi-kontroly-dovozoveho.html
Státy nenakupují obilí, to dělají soukromé subjekty (obchodníci). O ukrajinské obilí mají zájem v různých zemích, ale vzhledem k blokaci Černého moře se ho stále více dopravuje směrem na západ.

Pepa25

Drap (opět) bezostyšně lže. Ukrajinské obilí neobsahuje o nic více pesticidů než české. Skutečné vyjádření ministra zemědělstív dávám v odkazu.

aliendrone

Pepa25>>> Blá blá blááá, BLÁÁÁÁÁ, chrochty chrocht!! Tedy já jsem nestydatej hajzl, ale jistou míru sebereflexe MÁM. Vidím, že TY NIKOLIV nebo chodíš kanálama? Že ti není hanba… 😮 😕

Pepa25

V tvém článku se mluví o GMO, Drap píše o pesticidech.

aliendrone

Pepa25 >>> …„Štátna veterinárna a potravinová správa odobrala vzorky zo zruba 1500 ton obilia a v laboratóriách potvrdila výskyt nadlimitného množstva rezidua pesticídu.
Následne vykonali aj analýzu dopadu na zdravie, ktorá potvrdila, že ide o nebezpečnú koncentráciu.
Podľa Vlčana ide o látku chlór-pyrifos, ktorá je v Európskej únii zakázaná.“

Takže NEJEN GMO, tedy pokud tou zkratkou nemyslíš „Geneticky Mutujeme Ovčany“. 😐

Filip84

Pepa: Jo, takže se udělal ouřední laboratorní test a semeno je v pořádku. No jo, no, tak zase Rádio Jerevan! 😅😅😅