Posspi

Co se stalo v Česku a ve světě za poslední týden?

Zdravím všechny a přeju krásný večer! Zajímá mě, co se stalo třeba v Česku a nebo i ve světě za poslední týden, zkrátka nějaké zajímavé či zásadní informace. Existuje strašně moc stránek na internetu se zprávami, ale třeba to, že nějaký zloděj vykradl banku a zmizel, přičemž ho policisté stále hledají, mi nepřijde zrovna jako něco zásadního.. Myslel jsem spíše něco jako nějaký nový objev, výzkum, něco třeba ve vládě či v republice.. věděli byste o něčem takovém? Každou rozumnou odpověď uvítám, díky moc.

Nejlepší odpověď
Kelt

No podle mne bude lepší, když se do té školy trochu připravíš a materiál si seženeš sám. Je proti zásadám vypracovávat domácí úkoly, a tady navíc je třeba získat určitý vlastní názor abys věděl vo co go, abys mohl argumentovat, vyvracet, polemizovat.

Další odpovědi
Edison

Proběhla schůzka Trumpetisty s Kimem… Je to dost zásadní? A je toho fak plnej net a z nejrůznějších zdrojů… A takových událostí jsou mraky… Taky můžeš vybírat stránky se zprávami podle oblastí, typicky tedy třeba věda… Space X vypustila kosmickou loď a ta se spojila s ISS. Taky toho je jistě plný net. Proběhly volby do Estonského padlamentu. Evidentně je to o schopnosti vyhledávat informace.

Kepler

Che to sledovat média a pak se rozhodnout, jestli těm „informacím“ budeš věřit budeš, nebo ne. Fajn je, že k ISS už nebude lítat jen Sojuz, existují nové léky na rakovinu a že Dejvické divadlo se rozpadlo. Kdo prahne po informacích, najde si je sám. Musíš vědět, kde je hledat a co tě vlastně zajímá.

ivzez

Podle mne by bylo rozumnější si ty zprávy projít sám
a k tomu, co Vás zaujme, si dohledat podrobnější informace.

Proč „proBůh“ byste měl číst, co zajímá/zaujalo nás?

led

Na internete si vyhľadajte informácie, prípadne aktivujte zasielanie monitoringu médií podľa oblasti svojho záujmu.
Nebojte sa ani papierových médií.

autacek

Zkus třeba toto, přišlo mi to docela zásadní a šokující:
https://www.no­vinky.cz/clanek/stat-hospodari-o-46-miliard-hur-nez-loni-40272884

Ovšem budeš to mít těžké vyaegumentovat, obzvlášť jestli je paní učitelka kobliha, ty totiž neuvěří ničemu.