Co se stalo tehdy s bělogvardějci po bolševické revoluci v Rusku?

Nejlepší odpověď
Kepler

"Většina představitelů bělogvardějců po definitivní porážce Bílé armády emigrovala. Největší počet protisovětských Rusů byl v meziválečném období v Bělehradě, Berlíně, Paříži, Charbinu v severovýchodní Číně, Istanbulu a Šanghaji, kde žili až do druhé světové války. V roce 1924 byl v Jugoslávii založen Ruský vševojenský svaz, který sdružoval velitele a vojáky bývalé Bílé armády a politicky působil v meziválečném období na vlády ostatních států v otázce sovětského Ruska. Během druhé světové války se tito emigranti podíleli na vytvoření Ruské osvobozenecké armády a dalších podobných organizací. Po válce se většina z nich přestěhovala do Spojených států.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/B%C4%9Blog­vard%C4%9Bjci

Další odpovědi
aliendrone

Jen dodatek ke Keplerovi. Ti, kteří nezdrhli se dostali do péče Hlavní správy táborů (GULAG). ;) :)

led

ešte dodatok k aliendronovmu dodatku ku Keplerovej odpovedi:
Tí, ktorí neušli a neboli prevychovávaní v nápravných zariadeniach sa zaradili medzi ostatných občanov.
Malá poznámka:
Nie všetci bielogvardejci boli bielogvardejci z presvedčenia, rovnako ako nie všetci červenoarmejci boli červenoarmejci z presvedčenia, ale mnohí v radách svojich armád slúžili, pretože chceli prežiť. Na „bielej“ strane a aj na „červenej“ strane bojovalo veľa z donútenia zverbovaných „vojakov“. Jednoducho mali na výber smrť, alebo slúžiť a bojovať.

Emefej

Čekisté je spravedlivě potrestali.