Nikikalu

Co se stalo s radíací v Japonských městech bombardovaných A bombou, která měla trvat tisíc let?

Nejlepší odpověď
ten který je

Tuto otázku jsem kdysi také položil a s odpovědmi moc spokojen nejsem.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stalo-s-radiaci

Další odpovědi
Conchus

Nic, je tam pořád, ale stále víc a víc rozptýlená do většího a většího okolí. Tak jsou tam nyní takové aktivity, které moc nevadí. Připomínám, že jde o alfa záření, které je důležité jen při vnitřní kontaminaci. Jinak ho odstíníte listem papíru.

Kapor

Kedze cas radiacie sa zistuje polcasom rozpadu, je to urcita konstanta, ktora sa neda ovplivnit. Sposom ako sa vyhnut radiacii je ten ze sa odizoluje. To sa robi vetsinou olovom, kvoli jeho vysokej hustote tj. váhe. Ale dá sa taktiez aj Wolframom alebo žulou. Takze teoreticka odpoved by mohla byt taka, ze sa naviezli vrstvy drvenej žuli ktora odizolovala radiaciu. Aj v Černobile su urcite chodniky po ktorich sa da chodit, a to preto ze su vypodlozene olovom.