annas

Co se stalo 9. 11. 1989 v jedné sousední zemi?

28 let to bylo nejznámějším místo v Evropě, symbol utrpení, způsobilo smrt mnoha lidem …

Nejlepší odpověď
BEAES

Stržení 155 kilometrů dlouhé Berlínské zdi, která 28 let oddělovala východní a západní Berlín, se v roce 1989 stalo impulsem k převratným změnám a pádu komunistických režimů v řadě evropských zemí včetně tehdejšího Československa.

Zeď v roce 1961 postavil východoněmecký komunistický režim kolem západní části Berlína aby zabránil tisícům východních Němců uprchnout na Západ. Přes ostře střeženou hranici pronikl jen málokdo a mezi roky 1961 a 1989 přišlo při pokusu o její překročení o život přinejmenším 136 lidí.

Další odpovědi
hanulka11

padla Berlínská zeď