annas

Co se stalo 16. 1. 1969 poblíž pomníku sv. Václava?

Co tento čin předznamenal? Platí slova S. Zweiga, že svoboda není mrtvá, když žije alespoň v jednom srdci?

Nejlepší odpověď
led

Živá fakľa Ján Palach. Zomrel 19.1.

Další odpovědi
bohunka1

Upálil se Jan Palach. Chudák:( Ano svoboda není mrtvá,ikdyž žije v jednom srdci! Jsem štastná, že žiju ve svobodné zemi a všichni by si to měli uvědomit.

Elk

Upáli se Jan Palach. Bylo to lidské, ale i naše neštěstí a je velká škoda, že se jeho odkaz nechová v patrnosti. Kdyby ale věděl, jak se svobodou a demokracií zacházíme, jak ji przníme, i přesto, že se hodně věcí povedlo, nevím, zdali by radostí oplýval.
Svoboda není mrtvá, ale dostává pěkně na frak!

vagra

Jan Palach se upálil 16. 1. 1969 na protest proti potlačování svobod po okupaci Československá v r.1968.
Málo se ví,že právě manželé Zweigovi měli s Janem Palachem hodně společného.
Na protest proti zvěrstvům v 2.svět.válce spáchali oba v brazilském Petropolisu 22. února 1942 sebevraždu.

Zdroj: V.E.+ vl.komentář

Miroslavst

Jak už odpověděli ostatní, upálil se Jan Palach.
Zde je o tom i video:
http://www.stre­am.cz/slavned­ny/547775-16-leden-den-kdy-se-upalil-jan-palach