Co se špatným rozpisem dovolených?

Přítelkyně má jet do lázní. Její mistrová o tom dobře ví. Jaké bylo překvapení, když na dobu kdy chce odjet do lázní má určený den dovolené a další dny dovolené až v březnu. Co může zaměstnanec dělat?

Dělat?

Nejlepší odpověď
jmhad

Lidé se pořád domnívají,že si dovolenou určují oni.Nástup dovolené ale určuje zaměstnavatel /podle svých potřeb/ přičemž by MĚL ale nemusí přihlédnout k oprávněnému zájmu zaměstnance. Pokud je sestavován plán dovolených,vy­jadřují se k němu odbory,pokud jsou.
Neboli-a v tomto případě – se může zaměstnanec jen pokusit dohodnout.Nic víc. K nějakému vynucování či sporu nemá žádnou oporu v zákoně.Musíte vzít na vědomí onu realitu,že jste jen zaměstnanec a ten by měl vážit jakýkoliv i drobný spor se svým zaměstnavatelem.

Další odpovědi
tom004

Od 1.1.2012 platí došlo ke změnám v ZP. Nejlepší by bylo obrátit se na právníka odborů,bývá zdarma,nebo na někoho kdo zná novelu a poradit se s ním. Tak jak to popisuješ,mi to přijde jako nějaký „truc“ paní mistrové.

Drap

Dnes jsme už značně pokročili s demokracií. Kde jsou ty doby, kdy si zaměstnanci plánovali dovolené sami ? Zkrátka musíme si všichni zvyknout, že zaměstnavatel je naším svrchovaným pánem a určuje i dobu naší dovolené. Protestovat a bránit se je samozřejmě možné, ale doporučuji současně si začít hledat nové zaměstnání.

Hykam

Pokud měla dovolenou nahlášenou dopředu, může po zaměstnavateli požadovat zaplacení nákladů na storno.
Asi bych zašel za mistrovou nadřízeným a pokusil se to řešit s ním.
Další možnost je si dohodnout záskok od spolupracovnic, samozřejmě k tomu musídát mistrová souhlas. Pokud to od ní není nějakej šprajc tak by vám měla vyhovět.