Co se skrývá za tímto slovním spojením „techtle-mechtle“?

Nejlepší odpověď
annas

techtle – mechtle – mít s kým techtle mechtle, mít s někým milostný, sexuální styk; tajně se s někým stýkat a pletichařit.

SSČ

Doplňuji:
Ještě jsem se podívala do SNČ, kde se objevuje informace o původu. :Jak uvádí Wiki, vysvětlení Machkovo nepovažují současní etymologové za správné.

Něm. Techtelmetchtel – milostné pletky, intriky, tajné dohody. Kluge uvádí jako pův. rak. – Dechtlmechtl – asi nejasného původu zřejmě z italského teco meco = mezi čtyřma očima, doslova já s tebou, ty se mnou. Teco meco jsou knižní tvary (dnes con me, con te), které odpovídají lat. mecum, tecum (me- mě, te-tebe, cum s); techtl z teco, možná pod vlivem jidd. tacht tajný.

Toto spojení užila Laďka Kozderková v jedné scénce.

Další odpovědi
quentos

důvěrnosti, pletky. Etymologie slovního spojení zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Techtle_m­echtle

Děda Louda

Tady ti k pochopení skrytého významu pomohou Laďka K. s panem Jiřím L.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dVi-FVaGW5I

a623682@drdr

pletky, milostny pomer

marci1

Techtle tak to jo, zaflirtovat si, ale mechtle, tak to nikdy ! 🙂