hapiky

Co se šíří rychleji, panika, nebo koronavirus?

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě panika – ta se může šířit rychlostí světla, kdežto virus jen rychlostí letadla.

Další odpovědi
Kryšpín

Člověk v davu se chová se zcela jinak než jednotlivec, velmi často primitivně. Stimulace strachu vyřazuje dvě třetiny mozku v davu končí jakékoliv zásady. Lynč sudetˇáků v roce 1945 čecháčky, udávání v padesátých letech a petice ve prospěch komunismu, předvánoční nákupy, slevové akce, házení vajec na mítinku je to ideální pro primitivy.
Není to jen dnešní doba, když se podiváme do historie ovládání davu měla také církev.
A ještě větší kšeft pro překupníky, kolega potřeboval roušku na sváření za 300 Kč nemohl sehnat na bazaru jednu za 3500 Kč a to překupníci neodvádí daně ze zisku.

Edison

Panika. Hlavně nemá inkubační dobu. Klinicky se projevuje ihned.