stenly1

Co se s tím dá dělat?

Dobrý den koupil jsem elektrokolběžku která je podle manuálu 1000wattů a tudíž se s ní může na cyklostezku jenže po roce jsem zjistil, že elektrokoloběžka je ve skutečnosti 1500wattů a tudíž nesmí být používaná na cyklostezkách a nesmí být používaná na pozemní komunikaci neboť prodejce k tomu nedává tak zvaný COC list k zaregistrování na dopravce Přitom já ji kupoval právě proto abych s ní mohl jezdit na cyklostezkách a proto jsem si vybral podle manuálu s výkonem 1000wattů O tom, že je silnější jsem se dozvěděl úplnou náhodou když mi prodejce odmítl udělat garanční prohlídku neboť jsem s ním měl problémy nedodržuje ani záruční opravy a tak jsem jel na garančku jinam a tam jsem se dozvěděl že se manuál neshoduje s elektrokoloběžkou A co je divné je to, že podle ČOI se prý prodejce nedopustil žádného podvodu Vážení odpovídající kteří odpověděli hned Cením si vaší snaze mi pomoci ale nic z toho se nedá použít Jde o to, že podle ministerstva dopravy o provozu elektrokol-koloběžek a jiných vozítek se na tato vozítka přihlíží dvěma způsoby Vozítko s výkonem do 1000w je považováno za kolo a nemusí být řidičské oprávnění a může na cyklostezku ale nesmí na cyklostezce jet rychleji jak 25km/h a vozítka s výkonem nad 1000w jsou považována za motorové vozidlo bez ohledu na to jaký je typ pohonu musí mít registrační značku musíte mít řidičské oprávnění a nesmíte na cyklostezku Tento zákon byl vydán ministerstvem dopravy v roce 2014

Nejlepší odpověď
Ametyst

Manuál může být společný pro různé výkony nebo modely. I u různých elektrických zařízení se s takovým manuálem můžeme setkat. Důležité je, co je napsáno na faktuře, na prodejním dokladu.
Prodejce se mohl dopustit klamání zákazníka.

Další odpovědi
Kepler

To co tvrdí manuál není směrodatné. Přečti si tohle: http://elektro-kolobezky.eu/ho­me/elektrokolo­bezky-a-legislativa
Ani tento zdroj ale nepokládám za seriózní, protože v případě elektrokol je u nás povolen maximální výkon 250 W (pro jízdu bez ŘP), což je v rozporu s tvrzením bodu 3. uvedeného zdroje.

jáára

Tyhle kola jsou omezený rychlostí 25km/h. O výkonu motoru to není.

Edison

Všici se mýlíte. 1. Zákony nevydává ministerstvo. Nikdy!! Problematika elektrokoloběžek je hlubší, než jen koloběžku prohlásit za kolo.

Více v linku (a v mnoha dalších, najít shodu je těžší, než bych čekal. Každý tvrdí něco kapku jiného a zákony toto zatím nějak striktně neřeší).

Zdroj: http://elektro-kolobezky.eu/ho­me/elektrokolo­bezky-a-legislativa