Avatar uživatele
stenly1

Co se s tím dá dělat?

Dobrý den koupil jsem elektrokolběžku která je podle manuálu 1000wattů a tudíž se s ní může na cyklostezku jenže po roce jsem zjistil, že elektrokoloběžka je ve skutečnosti 1500wattů a tudíž nesmí být používaná na cyklostezkách a nesmí být používaná na pozemní komunikaci neboť prodejce k tomu nedává tak zvaný COC list k zaregistrování na dopravce Přitom já ji kupoval právě proto abych s ní mohl jezdit na cyklostezkách a proto jsem si vybral podle manuálu s výkonem 1000wattů O tom, že je silnější jsem se dozvěděl úplnou náhodou když mi prodejce odmítl udělat garanční prohlídku neboť jsem s ním měl problémy nedodržuje ani záruční opravy a tak jsem jel na garančku jinam a tam jsem se dozvěděl že se manuál neshoduje s elektrokoloběžkou A co je divné je to, že podle ČOI se prý prodejce nedopustil žádného podvodu Vážení odpovídající kteří odpověděli hned Cením si vaší snaze mi pomoci ale nic z toho se nedá použít Jde o to, že podle ministerstva dopravy o provozu elektrokol-koloběžek a jiných vozítek se na tato vozítka přihlíží dvěma způsoby Vozítko s výkonem do 1000w je považováno za kolo a nemusí být řidičské oprávnění a může na cyklostezku ale nesmí na cyklostezce jet rychleji jak 25km/h a vozítka s výkonem nad 1000w jsou považována za motorové vozidlo bez ohledu na to jaký je typ pohonu musí mít registrační značku musíte mít řidičské oprávnění a nesmíte na cyklostezku Tento zákon byl vydán ministerstvem dopravy v roce 2014

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1588 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Manuál může být společný pro různé výkony nebo modely. I u různých elektrických zařízení se s takovým manuálem můžeme setkat. Důležité je, co je napsáno na faktuře, na prodejním dokladu.
Prodejce se mohl dopustit klamání zákazníka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

To co tvrdí manuál není směrodatné. Přečti si tohle: http://elektro-kolobezky.eu/ho­me/elektrokolo­bezky-a-legislativa
Ani tento zdroj ale nepokládám za seriózní, protože v případě elektrokol je u nás povolen maximální výkon 250 W (pro jízdu bez ŘP), což je v rozporu s tvrzením bodu 3. uvedeného zdroje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

Tyhle kola jsou omezený rychlostí 25km/h. O výkonu motoru to není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Všici se mýlíte. 1. Zákony nevydává ministerstvo. Nikdy!! Problematika elektrokoloběžek je hlubší, než jen koloběžku prohlásit za kolo.

Více v linku (a v mnoha dalších, najít shodu je těžší, než bych čekal. Každý tvrdí něco kapku jiného a zákony toto zatím nějak striktně neřeší).

Zdroj: http://elektro-kolobezky.eu/ho­me/elektrokolo­bezky-a-legislativa

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek