cislo1

Co se rozumi pod pojmem umakartove jadro domu? Umakart vim co je, ale nevim co si predstavit pod tim jadrem.

Nejlepší odpověď
Drap

Bývalo instalováno převážně do panelových domů. Jádrem se myslela kompletní sestava z umakartu WC a koupelna.

Další odpovědi
Bičiště

Umakart je vrstvený papír, zpevněný pryskyřicí.Vsazoval se do kovových rámů a tvořil stěny a dveře bytového jádra panelových domů – koupelna,WC.Mezi umakartové desky se vkládal polystyren.Původní umakartová jádra jsou dnes často nahrazována vyzdívkou.Kdo nechce bourat, tak se dá jádro osadit sádrokartonem nebo polepit keramickými dlaždičkami a vzhled trochu vylepšit.

hanulka11

jádro domu je sociálka je to taková "krabice "z umakartu ,která je zasazena do panelů

Michal Kole

umakart je dřevotříska polepená takovým „papírem“.