Kryšpín

Co se přidává proti hořlavosti do plastů v automobilech?

Jaké teploty snese plast v prostoru posádky než se začne tavit, doutnat, hořet, která látka se přidává k vůli odolnosti hoření. Dle HZS většinou plast-plecho auto shoří během 5–15 minut.

Nejlepší odpověď
Kepler

Auta shoří tak rychle, protože se tam retardéry hoření do plastů nepoužívají. Příliš by se ty plasty prodražily. Maximálně se používá PVC, který není tak hořlavý, nebo pěnový polyuretan jako akusticky izolující výplň v prostorách motoru a taky jako měkký plast v interiéru. Od jisté doby se retardéry hoření používají v letadlech, hlavně do izolací elektrických kabelů, ale i do čalounění sedadel a plastového obložení kabiny. Zkraty kabelů bývají nejčastější příčinou samovolného požáru v technickém vybavení letadla a mají fatální následky.

Další odpovědi
mosoj

Zpomalovač hoření (retardér).

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zpomalovač_ho­ření

Kryšpín

Takže to vlastně výrobce moc nezajímá aby nejenom Rudá Čína a okolní rákosníci měli kšeft, ale hlavně Evropští plastikáři

jáára

Keplere, dal jsem ti plus, ale auto je plné EPP, PUR a bavlny (ty tlumicí věci kolem motoru + střecha)